Connect with us

Aktualności

Sztuka nie gryzie

Z Małgorzatą Kupis, właścicielką działającego przy ul. Konstytucji 3 Maja w Goleniowie lokalu „Caffa”, rozmawiamy o tym, jak w kawiarni serwować strawę nie tylko dla ciała, ale też dla ducha.

Opublikowane

w dniu

"Pomysł jest mój. Zawsze mnie po prostu inspirowały różne formy działalności artystycznej. Dlatego chcę zapewnić klientom żywy kontakt z malarstwem, grafiką, muzyką, a w niedalekiej przyszłości, mam nadzieję, również pokazać im biżuterię artystyczną czy ręcznie wykonaną, drobną ceramikę.
Z drugiej strony niezmiernie ważne dla mnie jest to, by lokalni artyści mieli miejsce, w którym będą mogli zaprezentować to, co robią. Nie musi być to oczywiście ogromna scena, jak choćby w Goleniowskim Domu Kultury, czasem wystarczy kawałek podłogi. W "Caffie" koncert może obejrzeć do czterdziestu osób, jest więc kameralnie i z założenia akustycznie. Taki właśnie kierunek chcemy utrzymać. Coraz częściej słyszymy zresztą, że to dobry wybór. Niedawno jeden z naszych klientów powiedział nam, że nie spodziewał się, że spokojna z pozoru muzyka może tak odmiennie i  energetycznie brzmieć na żywo. Tu miał okazję przekonać się – być może po raz pierwszy – że pozory bardzo mylą", mówi M. Kupis w wywiadzie udzielonym "Gazecie Goleniowskiej".

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "GG".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie