Connect with us

Aktualności

Sztandar dla strażaków

W sobotę, 12 maja, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie otrzymała sztandar ufundowany przez społeczność Powiatu Goleniowskiego.

Opublikowane

w dniu

Uroczystości Dnia Strażaka, podczas których sztandar wręczono, rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Katarzynie, której przewodniczył kapelan zachodniopomorskich strażaków ks Ryszard Szczygieł. Po mszy kolumna strażaków, przeszła ulicami Szczecińską, Sportową i Andersa, na plac przed komendą PPSP, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Obecni byli Zachodniopomorski Komendant PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz, samorządowcy z powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele OSP z terenu powiatu, proboszczowie obu goleniowskich parafii oraz liczna grupa mieszkańców. Głównym punktem było nadanie sztandaru Powiatowej Komendzie PSP. Po wbiciu symbolicznych „gwoździ” w drzewce sztandaru i poświęcenie go przez ks. Ryszarda Szczygła, starosta Tomasz Kulinicz wręczył sztandar komendantowi zachodniopomorskiemu, który przekazał go komendantowi powiatowemu Arkadiuszowi Skrzypczakowi, a ten pocztowi sztandarowemu.

W dalszej części uroczystości wyróżniających się strażaków udekorowano resortowymi odznakami, a kilkunastu otrzymało awanse na wyższe stopnie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie