Connect with us

Aktualności

Szpital nie zbilansuje się nigdy

Z Kazimierzem Lembasem, dyrektorem szpitala w Nowogardzie oraz powiatowym radnym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rozmawiamy o sytuacji finansowej kierowanej przez niego instytucji.

Opublikowane

w dniu

"Moje pensje są co prawda fakturowane zgodnie z kontraktem, jednak kilka miesięcy temu wstrzymałem ich wypłacanie. Moim stałym źródłem dochodów są obecnie świadczenia emerytalne", mówi K. Lembas. "Chcę utrzymać w ten sposób płynność finansową szpitala. Dodam od razu, że robię tak od kilku lat, a niektórzy lekarze, pracujący w szpitalu, również nie otrzymują całych należnych im wynagrodzeń kontraktowych. Za samą pracę płacę oczywiście w stu procentach, bo taki jest wymóg ustawowy, ale wszystko, co ponad to, uzależnione jest od efektywności poszczególnych oddziałów. Jeśli wykonane zostaną w 100% kontrakty, które ja zakładam, wypłaty zostaną oczywiście wyrównane. "Zawieszone" są kwoty rzędu 1000 – 1500 zł miesięcznie, czyli 10 do 15% lekarskiej pensji. Ta w naszym szpitalu wynosi średnio 7 tys. zł, w co wliczone są także dyżury i inne dodatkowo płatne świadczenia".

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie