Connect with us

Aktualności

Szpital bez kredytu?

NOWOGARD. Kolejne ciemne chmury zbierają się nad szpitalem miejskim w Nowogardzie. Tym razem problem dotyczy udzielonego mu przez Pekao SA kredytu.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o pożyczkę w kwocie 1 mln zł, zaciągniętą w minionym roku. W sytuacji, gdy stale pogarsza się wynik finansowy szpitala, zareagował sam bank, informując w oficjalnym piśmie, że „odnowienie kredytu na obecnych warunkach nie będzie możliwe”. Bank domaga się także dodatkowego zabezpieczenia, czyli poręczenia kredytu przez gminę i o to właśnie na ostatniej sesji Rady Miejskiej zwrócił się do władz Nowogardu za pośrednictwem radnego Wojciecha Włodarczyka dyrektor Kazimierz Lembas.
– Ze względu na trudną sytuację szpitala i groźby ze strony banku o wstrzymaniu kredytowania, a szczególnie kredytu odnawialnego, proszę o wprowadzenie uchwały, na temat pokrycia straty finansowej szpitala. To jest uchwała intencyjna, że organ zobowiązuje się na pokrycie tej straty. Bank żąda od dyrektora takiej uchwały – mówił, cytowany przez „Dziennik Nowogardzki, radny Włodarczyk.
Co ciekawe, zgody na wprowadzenie projektu uchwały do porządku sesji nie wyraził burmistrz Robert Czapla (sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym na jego wniosek, stąd jego decydujący głos w tej sprawie), temat został więc odłożony na później.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie