Connect with us

Bez kategorii

Szkoły zamknięte od jutra

Powiat. Szef rządu przekazał na konferencji prasowej, że z powodu zagrożenia koronawirusem od jutra do 25 marca zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Morawiecki powiedział, że jeszcze w czwartek i piątek szkoły i przedszkola będą otwarte i będą w nich nauczyciele, którzy zaopiekują się dziećmi. Nie będzie jednak normalnych zajęć.
Z kolei minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że szkoły zamknięto w porozumieniu z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. „W przypadku przedszkoli i szkół podstawowych proponujemy, żeby one dalej pełniły swoją funkcję opiekuńczą w szczególnych przypadkach, kiedy rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki swoim małym dzieciom” – powiedział szef MEN.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała o zamknięciu żłobków i placówek opiekuńczych.
Natomiast wicepremier Piotr Gliński powiedział, że zamknięte będą instytucje kultury: teatry, opery, a także kina.

Red.

powiązane – „Panika jest najgorszym scenariuszem”, „Imprezy masowe odwołane”, „W Kołbaskowie kontrolują”, „Koronawirus – dyrektor pisze do dyrektorów”, „Szukają zagrożonych współpasażerów”, „Koronowirus w naszym powiecie

Bez kategorii

Pocztowa nieprzejezdna

Goleniów. W najbliższą niedzielę i poniedziałek 20 i 21 września br. nieprzejezdna będzie ulica Pocztowa będzie nieprzejezdna będzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powodem będą prace, jakie GWiK będzie prowadzić przy sieci wodociągowej na wysokości przychodni Polmed.

Jak podaje spółka, ulica będzie rozkopana na całej szerokości, dlatego przejazd będzie niemożliwy. Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje możliwość dojazdu do posesji przy ul. Pocztowej zarówno od strony ulicy Konstytucji 3 Maja, jak i od strony ulicy Puszkina. Na czas prowadzenia robót zostanie dopuszczona możliwość jazdy w obu kierunkach.

Roboty prowadzone przy sieci wodociągowej spowodują odcięcie dopływu wody. Mieszkańcy ulicy będą mieli możliwość korzystania z wody dostarczanej cysterną przez GWiK.

red.

powiązane – „Nowy harmonogram”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Nowy przypadek koronawirusa w powiecie – stan na 6.07.2020 r

Powiat. W naszym powiecie aktualnie mamy 10 potwierdzonych przypadków zarażania koronawirusem (6 w Nowogardzie, 3 w Goleniowie i 1 w Stepnicy), a na kwarantannie przebywa łącznie 148 osób.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Według starostwa powiatowego kwarantanną objęci są ludzie w gminach:

Goleniów – 105, Nowogard – 10, Maszewo – 24, Przybiernów – 2, Stepnica – 3 i Osina – 4.

red.

powiązane – „Koronawirus w powiecie – stan na 17.06.2020 r”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Testowanie przed sanatorium

Goleniów. Rozpoczyna się testowanie na obecność koronawirusa pacjentów, którzy otrzymali skierowanie do sanatorium.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Uzdrowiska ruszają 15 czerwca. Zlecenie na wykonanie testu wystawia sanatorium. Można go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, w punkcie pobrań, do którego należy najpierw zadzwonić, aby się zarejestrować. W naszym województwie punktów pobrań jest 7 – w tym przy szpitalu Goleniowie. Koszt pokrywa albo NFZ, albo jest odpłatne – 550 zł.

red.

powiązane – „Tylko 8 testów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie