Connect with us

Aktualności

Szkoła do likwidacji

Niespodzianki nie było, radni powiatowi poparli pomysł likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Maszewie, który od września będzie miał… 18 uczniów. I 14 nauczycieli.

Opublikowane

w dniu

Od dwóch lat nie udaje się dokonać naboru ani do liceum ogólnokształcącego, ani do technikum wchodzących w skład szkoły. Nie ma żadnych rzeczowych argumentów za utrzymywaniem istnienia placówki, w której młodzież nie chce się uczyć. „-Bez uczniów nie ma szkoły. Obok budynku ZSP jest Maszewskie gimnazjum, w którym uczy się wiele dzieci. Należy zadać sobie pytanie, jak to się dzieje, że nie chcą się one uczyć w ZSP? To pytanie powinniśmy postawić sobie przede wszystkim nauczycielom tej szkoły” – powiedział na czwartkowej sesji starosta Tomasz Kulinicz.
Jeszcze ostrzej o szkole wypowiedział się maszewski radny, Czesław Siwek: „-Za tą porażką stoją ludzie. Nauczyciele nieogoleni, w rozciągniętych swetrach, dyrektor nie potrafił trzech słów sklecić! Nie potrafili stworzyć oferty dla młodzieży”. Po czym pan radny zagłosował przeciw likwidacji szkoły, podobnie jak reszta jego kolegów z SLD.
Na sesji obecna była burmistrz Maszewa Jadwiga Ferensztajn (na zdjęciu), która jednak nawet nie próbowała namawiać radnych, by nie likwidowali szkoły. Ona również nie miała zadnych argumentów przeciw likwidacji.

Szkoła zostanie wykreślona z rejestru szkół z końcem sierpnia 2016 r.    

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie