Connect with us

Aktualności

Szczęnięta porzucono niecelowo?

Elementarna logika bywa obca państwowym funkcjonariuszom. Dowody? Proszę bardzo!

Opublikowane

w dniu

O sprawie szczeniąt, porzuconych kilka miesięcy temu na terenie ogrodów działkowych przy ul. Matejki, pisaliśmy już WCZEŚNIEJ.http://gazetagoleniowska.com/material,Szczenieta_jak_smieci,14573.html Informowaliśmy wówczas, że nie wszczęto postępowania w tej sprawie, policja do spółki z prokuraturą uznały bowiem, że nie było ku temu powodów. Udało nam się wreszcie dotrzeć do pełnego uzasadnienia tej decyzji, które bezwzględnie należy zachować dla potomnych (z zachowaniem oryginalnej pisowni).

"Z poczynionych ustaleń stwierdzono że szczeniaki te znajdowały się w stanie dobrym, były czyste nie wyglądały na niedożywione, karton w którym się znajdowały posiadał szczeliny co stwierdzało że intencją osoby która pozostawiła karton ze szczeniakami nie było celowe porzucenie czy też znęcanie się nad szczeniakami, nadmienić należy że karton pozostawiony został w miejscu publicznym ogólnodostępnym o tej porze roku (…) W związku z powyższym na podstawie posiadanych informacji należy zauważyć iż intencją osoby która poziostawiła karton nie nosiło zamiaru pozostawiania ich na pewną śmierć z uwagi na to że pozostawione zostały w miejscu publicznym ogólnodpstępnym. W związku z powyższym brak jest danych mogących uzasadnić podejrzenie popełnienia przestępstwa (…)"

Psiaki, na marginesie, mają się dobrze. Zaopiekowali się nimi działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie