Connect with us

Aktualności

Szansa na porządne stojaki?

Tropem jednej z naszych niedawnych publikacji poszedł przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie, Łukasz Mituła. Na ostatniej sesji skierował do burmistrza wniosek o ustawienie przy co większych goleniowskich instytucjach nowych, porządnych stojaków na rowery.

Opublikowane

w dniu

O tym, że w różnych punktach miasta i jego okolicach budowane są bezpieczne, wygodne trasy dla rowerzystów, piszemy w ostatnich miesiącach co chwilę. Gołym okiem widać jednak, że rośnie też zapotrzebowanie na inne elementy "wsparcia" dla rowerzystów. Brakuje między innymi stojaków na jednoślady, przede wszystkim przy instytucjach, które odwiedza każdego dnia sporo ludzi. Przykład pierwszy z brzegu: biblioteka miejska, gdzie rower przypiąć można jedynie do małego, szpecącego otoczenie stojaka z epoki Króla Ćwieczka (a widok taki, jak na zdjęciu, to codzienność).

Ł. Mituła w minioną środę ten sygnał przekazał burmistrzowi Krupowiczowi, podpowiadając, że w pierwszej kolejności z prawdziwego zdarzenia "przystanki" dla rowerzystów powinny się pojawić właśnie przy bibliotece i Goleniowskim Domu Kultury.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie