Connect with us

Goleniów

Sypień – to symboliczny brak zgody

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień skomentował na naszym profilu fb oświadczenie Ireny Henkelman.

Opublikowane

w dniu

„Proszę o zaufanie i cierpliwość, choć zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe w obecnej sytuacji. Pod wpływem ilości ustawionej i opłacanej za gminne złotówki nagonki na „niesubordynowanych” Radnych tym bardziej można zwątpić. ZAPEWNIAM jednak, że ani ja, ani żaden według mojej wiedzy inny Radny, który nie wziął‚ udziału w zwołanej z zaskoczenia sesji w trybie nadzwyczajnym, NIE „BOJKOTUJE”, NIE „BAWI SIĘ”, NIE LEKCEWAŻY. Moja absencja to symboliczny BRAK ZGODY na burmistrzowe „ustawki” i próby podporządkowania Rady wywieraną presją i straszeniem mieszkańców ewentualnymi skutkami nieuchwalenia budżetu. Zagrano ul. Metalową, jednak kosztem Alei Róż oraz usiłując wymusić przegłosowanie podwyżki za śmieci z 12 zł‚ do 30 zł‚ za osobę. Nie uwzględniono żadnego z naszych zgłaszanych po wielokroć postulatów. Czy to fair?
W ostatnich dniach pracowaliśmy zespołowo jeszcze więcej niż zwykle, uznaliśmy również, że nie będziemy „przekrzykiwali się” w komentarzach na Facebooku. Czas przeznaczyliśmy na przygotowanie dobrych dla mieszkańców propozycji wyjścia z impasu. Oczywiście uwzględniając również budowę ul. Metalowej w tym roku”.

red.

powiązane – „Bojkotowanie jest skandaliczne”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie