Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Sypień – to symboliczny brak zgody

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień skomentował na naszym profilu fb oświadczenie Ireny Henkelman.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Proszę o zaufanie i cierpliwość, choć zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe w obecnej sytuacji. Pod wpływem ilości ustawionej i opłacanej za gminne złotówki nagonki na „niesubordynowanych” Radnych tym bardziej można zwątpić. ZAPEWNIAM jednak, że ani ja, ani żaden według mojej wiedzy inny Radny, który nie wziął‚ udziału w zwołanej z zaskoczenia sesji w trybie nadzwyczajnym, NIE „BOJKOTUJE”, NIE „BAWI SIĘ”, NIE LEKCEWAŻY. Moja absencja to symboliczny BRAK ZGODY na burmistrzowe „ustawki” i próby podporządkowania Rady wywieraną presją i straszeniem mieszkańców ewentualnymi skutkami nieuchwalenia budżetu. Zagrano ul. Metalową, jednak kosztem Alei Róż oraz usiłując wymusić przegłosowanie podwyżki za śmieci z 12 zł‚ do 30 zł‚ za osobę. Nie uwzględniono żadnego z naszych zgłaszanych po wielokroć postulatów. Czy to fair?
W ostatnich dniach pracowaliśmy zespołowo jeszcze więcej niż zwykle, uznaliśmy również, że nie będziemy „przekrzykiwali się” w komentarzach na Facebooku. Czas przeznaczyliśmy na przygotowanie dobrych dla mieszkańców propozycji wyjścia z impasu. Oczywiście uwzględniając również budowę ul. Metalowej w tym roku”.

red.

powiązane – „Bojkotowanie jest skandaliczne”

Goleniów

Nadal jest wola połączenia

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady powiatu starosta potwierdził wolę połączenia goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odpowiedział w ten sposób na pytanie zadane przez radnego Guziaka. Według starosty obie strony są w stałym kontakcie, zainteresowane jak najszybszym połączeniem szpitali.
Według naszych informacji dyrektor Sygut ze  SPSK2 na Pomorzanach, widzi konieczność przeprowadzenia fuzji obu szpitali do końca czerwca tego roku.

red.

powiązane – „1 grudnia szpitale niepołączone”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowscy delegaci

Goleniów. Radni wybrali na wczorajszej sesji delegatów Gminy do zgromadzenia Celowego Związku Gmin R-XXI.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zostali nimi: wiceburmistrz Henryk Zajko (zaproponowany przez burmistrza) i radny Marcin Gręblicki (zgłoszony przez radną Muszyńską). Ich działalność w R-XXI jest społeczna, bez diet i innych wynagrodzeń.

red.

powiązane – „R-XXI – zmiana układu sił”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kochan – PO jest potrzebna obywatelom

Goleniów. „Nie ma powodów do wewnętrznych zmian w Platformie Obywatelskiej, mamy program i go zrealizujemy, o ile dotrwamy do roku 2023” – mówiła w „Rozmowach pod Krawatem” w PR Szczecin senator PO Magdalena Kochan z Goleniowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje rozgłośnia, zdaniem senator ustalenia prokuratury w sprawie Tomasza Grodzkiego to „pogłoski i paskudne pomówienia”. Magdalena Kochan apelowała, żeby o opozycję się nie martwić, a skupić się na „problemach rządzących”. Pytana o słabnące sondaże PO, która zaczyna przegrywać z Polską 2050 Hołowni, senator Kochan odpowiadała, że PO jest centrową partią „potrzebną obywatelom”.

  • Nie sytuacja na opozycji winna nam zajmować nasze głowy i myśli, a bardziej zajmowałabym się tymi, którzy mają potężne kłopoty, a rządzą (…). Program Platformy Obywatelskiej z 2011 roku na zasadzie „kopiuj-wklej” w swój program włożył rząd Zjednoczonej Prawicy. Te programy będą oczywiście wdrażane w życie i mam wielką nadzieję, wygramy wybory, jeśli do 2023 roku dotrwamy – powiedziała Kochan.

Pytana o dane, według których z PO odeszła połowa członków, senator Kochan po raz kolejny podkreślała, że nie należy się martwić o opozycję i skupić na poczynaniach rządzących.

red.

powiązane – „Moje oczy chcą go zobaczyć”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie