Connect with us

Goleniów

Sypień – to symboliczny brak zgody

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień skomentował na naszym profilu fb oświadczenie Ireny Henkelman.

Opublikowane

w dniu

„Proszę o zaufanie i cierpliwość, choć zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe w obecnej sytuacji. Pod wpływem ilości ustawionej i opłacanej za gminne złotówki nagonki na „niesubordynowanych” Radnych tym bardziej można zwątpić. ZAPEWNIAM jednak, że ani ja, ani żaden według mojej wiedzy inny Radny, który nie wziął‚ udziału w zwołanej z zaskoczenia sesji w trybie nadzwyczajnym, NIE „BOJKOTUJE”, NIE „BAWI SIĘ”, NIE LEKCEWAŻY. Moja absencja to symboliczny BRAK ZGODY na burmistrzowe „ustawki” i próby podporządkowania Rady wywieraną presją i straszeniem mieszkańców ewentualnymi skutkami nieuchwalenia budżetu. Zagrano ul. Metalową, jednak kosztem Alei Róż oraz usiłując wymusić przegłosowanie podwyżki za śmieci z 12 zł‚ do 30 zł‚ za osobę. Nie uwzględniono żadnego z naszych zgłaszanych po wielokroć postulatów. Czy to fair?
W ostatnich dniach pracowaliśmy zespołowo jeszcze więcej niż zwykle, uznaliśmy również, że nie będziemy „przekrzykiwali się” w komentarzach na Facebooku. Czas przeznaczyliśmy na przygotowanie dobrych dla mieszkańców propozycji wyjścia z impasu. Oczywiście uwzględniając również budowę ul. Metalowej w tym roku”.

red.

powiązane – „Bojkotowanie jest skandaliczne”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie