Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Syf kiła i mogiła to mało

List od czytelnika.

Opublikowane

w dniu

Jako lokalne medium być może droga redakcjo będziecie mogli nagłośnić i wskazać coraz bardziej nasilający się problem "wspaniałych, cudownych" spacerów ranem po parku. Opowiadać by długo i chyba tylko sfilmowanie całej trasy spaceru mogłoby oddać to, że spacer z psem czy małym dzieckiem to coś znacznie więcej niż tor po przeszkód. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień wygląda to coraz gorzej. Żeby przejść do meritum sprawy poniżej wyślę dosłownie krótką fotorelację z dzisiejszego spaceru. Syf kiła i mogiła to mało. Rodzi się tylko jedno pytanie… Po co w ogóle straż miejska w naszym mieście? Pasożytnicza instytucja! Koszty utrzymania i pensje kompletnie niewspółmierne do efektywności pracy. Przepraszam za słownik, ale czy zasrany obowiązek choćby w ciepłą letnia noc w tę i z pierwrotem po mieście i parku to taki wielki koszt? Czy koszt nowych butów czy pół baku paliwa będzie wyższy od kosztu sprzątania i renowacji zniszczonych rzeczy w samym tylko parku miejskim? Czy ktoś ma po prostu tzw. deal w wygrywaniu przetargów na nowe ławki i śmietniki?… Słów brak. Niech zdjęcia mówią same za siebie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie