Connect with us

Aktualności

Syberyjski maraton

Na termometrach było -10, ale wiatr sprawiał, że odczuwalna temperatura była znacznie niższa, szacować ją można na -20. Krótko mówiąc, uczestnikom V Maratonu Jastrowskiego nie groziła śmierć z przegrzania organizmu.

Opublikowane

w dniu

Mróz to jedno. Trasa maratonu poprowadzona była lasami i łąkami, zahaczała jedynie o samo Jastrowie. Zwały śniegu zostały z grubsza odgarnięte i ubite, trasa była jednak bardzo trudna, męcząca i zmuszająca do ciągłej uwagi. Miała jednak pewne zalety, na przykład w tym roku się nie kurzyło. Nie wystawały też spod śniegu korzenie drzew…

W biegu wzięło udział sześcioro naszych: Artur Bęben i Darek Gapiński z Klinisk, Mirek Lewandowski i Robert Kopcewicz z Goleniowa wybrali maraton, Aneta Gapińska i Cezary Martyniuk – półmaraton. Robert zajął trzecie miejsce w ogólnej klasyfkacji, wszyscy pozostali goleniowianie ukończyli bieg. Zgodnie twierdzą, że był bardzo trudny, przede wszystkim ze względu na leżący na trasie śnieg, po którym biegło się bardzo ciężko.

Darek Gapiński po Jastrowiu może przejść na "tuskową" emeryturę – to był jego 67. maraton. To i tak nic w zestawieniu z wynikami dwojga zdecydowanie bardziej zasłużonych zawodników: pani Barbara Gil z Sierpca zaliczyła w Jastrowiu swój 308. maraton, a pan Jerzy Bednarz z Poznania – maraton nr 559!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie