Connect with us

Aktualności

Świętowanie Niepodległości w Goleniowie

Przed 96, laty po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W kościołach zabrzmiała pieśń „Boże coś Polskę”, a na pierwszym posiedzeniu sejmu – Mazurek Dąbrowskiego.

Opublikowane

w dniu

Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się 10 listopada. W sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury odbył się koncert patriotyczny „Ja to mam szczęście”, przygotowany przez Stowarzyszenie „Per Musicam” i Goleniowski Dom Kultury.

Od pieśni „W stepie szerokim” z serialu „Przygody Pana Michała”, przez Poloneza w wykonaniu najstarszej grupy ZPiTZG „Ina”, wojskowe pieśni z okresu I i II wojny światowej, aż po nam współczesne „Żeby Polska była Polską” czy „Tu jest mój dom” i finalne „Tango”, z którego pochodzi tytuł koncertu – muzyczna podróż przez historię trwała blisko godzinę.

11 listopada rozpoczął się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele św. Katarzyny. Po mszy złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. W godzinach wieczornych mieszkańcy naszego miasta spotkali się pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie po apelu poległych odbył się koncert „Wyśpiewajmy nasz patriotyzm” czyli wspólne śpiewanie pieśni.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie