Connect with us

Aktualności

Święto Niepodległości w Goleniowie

11 listopada obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości.

Opublikowane

w dniu

W Goleniowie uroczystości rozpoczęły się już 9 listopada. Tego dnia w Gimnazjum nr 1 odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona odległym już w czasie wydarzeniom. Zorganizowano ją po harcersku – przy ognisku i przy nim to właśnie jak za dawnych lat śpiewano pieśni o treści patriotycznej oraz wojskowe. Tego samego dnia w godzinach wieczornych w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbył się koncert „Wyśpiewajmy nasz patriotyzm”.

11 listopada rozpoczął się od mszy patriotycznej za Ojczyznę, która odbyła się w kościele pw. św. Jerzego. Homilię wygłosił proboszcz parafii św. Jerzego ksiądz Wacław Nowak. Nawiązał on w niej do patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny, bo to właśnie ona jest nasza matką.

Wieczorem wszystkie delegacje i poczty sztandarowe spotkały się przed Urzędem  Miasta i Gminy, stamtąd w towarzystwie orkiestry „Wood & Brass Band” przemaszerowały pod Pomnik Niepodległości. Po uroczystej zmianie warty i wciągnięciu flagi na maszt głos zabrał burmistrz gminy  Robert Krupowicz. W swoim krótkim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń, które w konsekwencji doprowadziły do tego, że po wielu latach niewoli odrodziło się państwo polskie. Później odbył się apel poległych, a po nim delegacje przedszkoli, szkół, firm i organizacji pozarządowych złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie