Connect with us

Aktualności

Święta z widokiem na wielkie żaglowce

Chcąc czy nie chcąc, wielkie żaglowce płynące do Szczecina na zakończenie regat „The Tall Ships` Races” musiały płynąc torem wodnym, który w dużej części należy do goleniowskiej gminy.

Opublikowane

w dniu

Bardzo dobrym punktem obserwacyjnym jest miejscowość Święta, a jeszcze lepszym miejsca położone poza wałem przeciwpowodziowym na trasie do rzeki Krępy. Są tam wysunięte cyple, z których żaglowce było widać najlepiej. Duża grupa mieszkańców Świętej i Goleniowa zebrała się w starym i nieczynnym porcie, gdzie w miarę utwardzoną drogą można było dojechać samochodem i tam podziwiała piękne statki żaglowe w ruchu. A płynęły już w piątek od wczesnych godzin rannych i warto było przejechać kilkanaście kilometrów, aby je zobaczyć. Jeszcze lepiej są oczywiście widoczne z wody, jeśli więc ktoś posiada jacht i miał możliwość ustawić się z kierunkiem słońca, mógł zrobić efektowne zdjęcia.

We wtorek po zamknięciu regat okręty będą wracały tą samą trasą i będzie można zobaczyć je powtórnie. Kolejna okazja dopiero za cztery lata.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie