Connect with us

Aktualności

Światowa jakość dla wszystkich chętnych

Oficjalnie zakończono dzisiaj modernizację goleniowskiego stadionu przy ul. Sportowej, oddając do użytku nową, sześciotorową bieżnię do dyscyplin biegowych, a także stanowiska do rzutu młotem, dyskiem i oszczepem, pchnięcia kulą, skoku o tyczce, wzwyż i w dal.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie powierzchnie do sportowych zmagań pokryte zostały nawierzchnią typu Mondo. "To najwyższa światowa jakość", powiedział nam wprost srebrny medalista Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami, goleniowianin Krystian Zalewski. Człek, dodajmy, bywały w sportowym świecie, mający więc pojęcie o tym, co mówi.

Do niedawna na goleniowskim stadionie trzeba było biegać po żużlu. Modernizacja bieżni, na którą gmina wyłożyła 3,2 mln zł, ruszyła w sierpniu minionego roku. Co ważne, korzystać będą z niej mogli nie tylko miejscowi lekkoatleci, ale także wszyscy inni amatorzy biegania, co jasno zadeklarował burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

"Chodzi przede wszystkim o popularyzowanie biegania, więc każdy, kto będzie chciał, będzie mógł z tej bieżni bezpłatnie korzystać. Jedynym warunkiem jest dobre obuwie, żeby jej nie niszczyć", powiedział.

Obecny na dzisiejszym "otwarciu" bieżni prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości odbędzie się w Goleniowie impreza rangi mistrzowskiej. Szczegółów nie podano, przyjąć jednak należy, że chodzi o kategorie młodzieżowe.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie