Connect with us

Goleniów

Stypendium „Solidarności” dla mistrzyni boksu

Goleniów. W tym roku podczas obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie zostały wręczone jednorazowe stypendia imienia Longina Komołowskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, przyznał je Instytut Dziedzictwa Solidarności, który od niedawna ma swój oddział szczeciński, a ufundował „NSZZ Solidarność”. Jedną ze stypendystek jest goleniowska młodzieżowa mistrzyni Europy w boksie Martyna Jancelewicz, która otrzymała ok. 2 tys zł za osiągnięcia sportowe.

„Pierwsi laureaci to 5 osób ze Szczecina, Goleniowa, Stargardu i Gryfina oraz jedna z polskiego gimnazjum imienia Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie – mówił radiu Marcin Stefaniak (mieszkaniec Podańska, szef szczecińskiej delegatury NIK) z Instytutu Dziedzictwa Solidarności. – Te stypendia są przyznawane za dobre wyniki w nauce. Jest podział na przedmioty humanistyczne, ścisłe, osiągnięcia sportowe i co jest bardzo istotne, udział w wolontariacie. Jest pomysł, żeby zmienić trochę oblicze obchodów, które do tej pory były zazwyczaj bardzo formalne i oficjalne. To ma wprowadzić element, że „Solidarność”, czyli fundator, zwraca się też w stronę młodego pokolenia. Z drugiej strony mam też nadzieję, że przyciągnie młode pokolenie do ideałów Solidarności, do historii Solidarności. Taki jest główny cel”.

red.

powiązane – „Kompromitacja prokuratury 2”

Goleniów

Góra Tabor w Marszewie

Goleniów. Na jutro, czyli sobotę 15 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, Wasze rodziny, do MARSZEWA, na tegoroczną X GÓRĘ TABOR JUNIOR…

Opublikowane

w dniu

…czyli spotkanie o charakterze religijno – festynowym dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „NIEBO CZEKA”.

👉 godz. 09:00 REJESTRACJA uczestników
👉 godz. 10:30 Msza Święta przy kościele w MARSZEWIE
👉 po Mszy RODZINNY FESTYN przy placu zabaw, z wieloma atrakcjami: zabawami, konkursami, gastronomią.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Młodzi strażacy na stadionie

Goleniów. W sobotę, 15 czerwca br., na stadionie OSiR w Goleniowie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Opublikowane

w dniu

Pojawią się tam Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu powiatu goleniowskiego.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Otwarcie sezonu

Goleniów. W przyszłą sobotę goleniowski OSiR otwiera letni sezon plażowy w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie