Connect with us

Goleniów

Strzeleckie medale

Goleniów. Strzelcy z klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów wzięli udział w I Rundzie Pucharu Polski.

Opublikowane

w dniu

Zawody odbyły się na wrocławskiej strzelnicy. Z powodu pandemii koronawirusa był to pierwszy start strzelców po tak długiej przerwie. Zuzanna Pierko, będąca juniorką i strzelająca konkurencje pistoletowe, była bezkonkurencyjna na tych zawodach. Zawodniczka „Tarczy” w kwalifikacji konkurencji pistoletu pneumatycznego (10 m) znajdowała się na szczycie tabeli z wynikiem 566 punktów. W finale tej konkurencji nie odpuściła tempa i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. Goleniowianka wystartowała również w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 (25 m). W kwalifikacji tej konkurencji Zuzanna zajęła 5 miejsce, jednak w finale była bezkonkurencyjna, co pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. Michał Fajfrowski – również pistoleciarz, zajął 7 miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30.
Wystartował również Marcin Majka, który rywalizuje w najbardziej doświadczonej grupie zawodników – seniorach. Zawodnik „Tarczy” zakwalifikował się do finału konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów (50 m) i stoczył walkę z ośmioma najlepszymi zawodnikami. Walkę zakończył na drugim miejscu.
W konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów (50 m) seniorek wystartowała Jolanta Tabaka i zajęła drugie miejsce.

red.

powiązane – „Po regatach”

Goleniów

Rocznica śmierci Bohatera

Goleniów. Dzisiaj wyjątkowe wydarzenie: jako goleniowska społeczność uczcimy rocznicę śmierci i egzekucji wielkiego polskiego bohatera RTM. WITOLDA PILECKIEGO.

Opublikowane

w dniu

O godz. 21:00 na Placu Rotmistrza Pileckiego, przy Jego pomniku – różaniec w intencji Ojczyzny, o godz. 21:30, w godzinie egzekucji Rotmistrza – APEL PAMIĘCI, w czasie którego oddamy hołd niezłomnemu Polakowi i katolikowi. Prosimy o zabranie flag oraz zniczy.

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

100 lat!

Goleniów. Dzisiaj burmistrz Krzysztof Sypień wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Goleniowie Jadwigą Kozicką odwiedzili panią Edwardę Wasiluk, która w maju tego roku obchodziła 100 rocznicę urodzin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dostojna Jubilatka urodziła się 3 maja 1924 roku w Złotowie. W czasie II Wojny Światowej los nie szczędził Jej dramatycznych przeżyć, wynikających z prześladowań związanych z deportacją na Syberię. Tam od 1940 do 1946 roku Pani Edwarda w bardzo w ciężkich warunkach przeżyła swoje młodzieńcze lata. Po powrocie do kraju wraz z matką i siostrami zamieszkała w Nowogardzie, gdzie uczyła się i pracowała. W 1958 roku zamieszkała wraz z mężem i synami w Kliniskach Wielkich. Tam do emerytury pełniła obowiązki Naczelnika poczty. Pani Edwarda pełniła również wiele innych funkcji. Była ławnikiem oraz radną w gminie Lubczyna. Założyła także w Kliniskach Wielkich Koło Gospodyń Wiejskich. Doczekała się 2 wnuków i 2 prawnuczek.

red.

powiązane – „Diakon z Goleniowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Barnim” poprawiony

Goleniów. Od kilku dni „Centrum Handlowo-Usługowe Barnim” przestało straszyć odpadającymi i brakującymi literami w nazwie.

Opublikowane

w dniu

Jeszcze niedawno to było „„Barni.n .entrum ..ndlowo-usługowe” i przez lata nikt ze wspołwłaścicieli (w tym mniejszościowe udziału gminy) wspólnoty zarządzającej tą nieruchomością w samym cetrum miasta nie chciał tego stanu zmienić – czyli współuczestniczyć w kosztach naprawy bądź zmiany tego stanu. Teraz coś się zmieniło. Usunięto wybrakowany napis „Barni.n .entrum ..ndlowo-usługowe”, a po bokach pozostawiono uzupełniną nazwę „Barnim”. I wystarczy, jest przyzwoicie.

W materiale poniżej można zobaczyć jak było…

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie