Connect with us

Goleniów

Straż Miejska kontroluje

Goleniów. Komendant Straży Miejskiej poinformował radnych o kontrolach związanych z deklaracjami firm i mieszkańców na odbiór odpadów komunalnych.

Opublikowane

w dniu

Komendant Arkadiusz Radawiec przekazał, że dotychczas skontrolowano 258 z 428 podmiotów gospodarczych z terenu gminy, których listę przekazał UMiG. Kontrola spowodował, że 34 firmy złożyły brakujące deklaracje na odbiór odpadów komunalnych. Zastosowano kilka pouczeń związanych z wykrytymi nieprawidłowościami. 14 spośród kontrolowanych firm z terenu GPP ma umowy o odbiór śmieci z firma „Remondis”.

Od miesiąca strażnicy kontrolują też mieszkańców, których do 14 grudnia sprawdzono 23. Spowodowało to korektę złożonych deklaracji w sumie o 40 niezgłoszone osoby. Nałożono 1 mandat karny. Jak powiedział komendant Radawiec, strażnicy korzystają z własnych i urzędowych informacji, ale nie są uprawnieni do działań operacyjnych, co wyraźnie ogranicza ich skuteczność.

red.

powiązane – „W GWIK-u deklaracji nie sprawdzą”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie