Connect with us

Goleniów

Straż Miejska kontroluje

Goleniów. Komendant Straży Miejskiej poinformował radnych o kontrolach związanych z deklaracjami firm i mieszkańców na odbiór odpadów komunalnych.

Opublikowane

w dniu

Komendant Arkadiusz Radawiec przekazał, że dotychczas skontrolowano 258 z 428 podmiotów gospodarczych z terenu gminy, których listę przekazał UMiG. Kontrola spowodował, że 34 firmy złożyły brakujące deklaracje na odbiór odpadów komunalnych. Zastosowano kilka pouczeń związanych z wykrytymi nieprawidłowościami. 14 spośród kontrolowanych firm z terenu GPP ma umowy o odbiór śmieci z firma „Remondis”.

Od miesiąca strażnicy kontrolują też mieszkańców, których do 14 grudnia sprawdzono 23. Spowodowało to korektę złożonych deklaracji w sumie o 40 niezgłoszone osoby. Nałożono 1 mandat karny. Jak powiedział komendant Radawiec, strażnicy korzystają z własnych i urzędowych informacji, ale nie są uprawnieni do działań operacyjnych, co wyraźnie ogranicza ich skuteczność.

red.

powiązane – „W GWIK-u deklaracji nie sprawdzą”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie