Connect with us

Aktualności

Strategia dla Helenowa?

Stworzenia odrębnej, uwzględniającej potrzeby mieszkańców Helenowa strategii rozwoju, chcą mieszkańcy tego osiedla. W środę po raz pierwszy spotkali się w tej sprawie z władzami gminy.

Opublikowane

w dniu

Skrzyknięta przez Edwarda Życkiego grupa mieszkańców osiedla Helenów uznała, że opracowywana przez Zbigniewa Beckera strategia rozwoju gminy nie bierze pod uwagę ich potrzeb i należy ten stan rzeczy zmienić. Zaczęto 12 lutego od – jak żartobliwie powiedziano na spotkaniu – rozpoznania bojem. Na spotkaniu w klubie "Stara Hydrofornia", prócz najbardziej zainteresowanych, pojawiła się niezwykle mocna reprezentacja władz gminy, na czele z burmistrzem Robertem Krupowiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Majdakiem i innymi "szychami".

Dyskutowano początkowo na dużym poziomie ogólnikowości, czy wręcz abstrakcji. Kilka konkretów udało się mimo wszystko ustalić. Po pierwsze, wiadomo, że między bajki należy obecnie włożyć temat domknięcia obwodnicy Goleniowa teoretycznie przecinającym Helenów odcinkiem pomiędzy drogą w kierunku Maszewa a ekspresówką do Szczecina. Po drugie, rozbudowa Helenowa jako "sypialni" dla Goleniowa nie będzie priorytetem, bo nowe osiedla w pierwszej kolejności powstać mogą przy przedłużeniu ul. Nowogardzkiej i na tzw. górce radarowej. To, jak twierdzi Edward Życki, dobry punkt wyjścia do dalszej, bardziej już konkretnej dyskusji na temat strategii dla osiedla.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie