Connect with us

Aktualności

Straszył spaleniem „kebaba”

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 grozi dwójce goleniowian, którzy w połowie sierpnia narozrabiali w barze prowadzonym przez Turków.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z ustaleń poczynionych przez prokuraturę, do awantury doszło po wejściu do jednego z barów 28-letniego mężczyzny i jego 6 lat starszej znajomej. Para ta jedząc podany chwilę wcześniej posiłek, wyciągnęła z torby zakupiony w sklepie alkohol, a gdy właściciel lokalu zabronił jego spożywania usłyszał wulgarne wyzwiska pod adresem swoim i pracownika. Obaj pokrzywdzeni są narodowości tureckiej, a groźby i wyzwiska nawiązywały bezpośrednio do tego faktu. Ponadto sprawcy grozili pokrzywdzonym spaleniem lokalu i uszkodzeniem ciała, a mężczyzna w pewnym momencie podszedł do Turka, grożąc mu potłuczoną butelką, rozrzucał też plastikowe krzesła znajdujące się w lokalu.

Agresywnego mężczyzny nie uspokoiła nawet interwencja policjantów. Jeden z nich został uderzony w ramię, a napastnik próbował uciec z lokalu. Nie udało mu się, a zatrzymana została też jego towarzyszka, która w trakcie interwencji szarpała jednego z policjantów.

Zatrzymani byli pod wpływem alkoholu, mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu we krwi, a kobieta  – ponad 2 promile.

Za popełnienie zarzucanego czynu zabronionego podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie