Connect with us

Aktualności

Strajku w szpitalu nie będzie, kłopoty – są

Personel pomocniczy goleniowskiego szpitala ma dość tego, jak jest traktowany przez swojego pracodawcę, firmę Dozorbud. Domaga się między innymi podniesienia wypłat.

Opublikowane

w dniu

Buntują się sprzątaczki, zatrudnione przez zewnętrzną firmę (Dozorbud), która wykonuje usługi na rzecz szpitala. Skarżą się one, że obowiązków – należą do nich nie tylko sprzątanie oddziałów, ale także wydawanie posiłków pacjentom i pomaganie pielęgniarkom – mają aż nadto, płace za to bardzo kiepskie (nieco ponad 7 zł za godzinę brutto), a przy tym są źle traktowane przez swoich zwierzchników. Jutro mają się spotkać z przedstawicielami pracodawcy, by negocjować z nimi podniesienie pensji.

Po opublikowaniu pierwotnej wersji tej informacji, w której po rozmowie z jedną z pracownic Dozorbudu podaliśmy, że w szpitalu może zostać przeprowadzona akcja strajkowa, spora grupa sprzątaczek powiadomiła nas, że taki finał rozmów z pracodawcą jest wykluczony, a działalność szpitala nie zostanie przez nie w żaden sposób zakłócona. Dodały, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, będą zastanawiać się nad dalszymi formami protestu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie