Connect with us

Stepnica

Stepnicka krew dla goleniowianki

Stepnica. Kolejna akcja krwiodawstwa w Stepnicy zakończona.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pobito rekord z marca tego roku. W akcji wzięły udział 42 osoby, z czego 35 oddało krew. Łącznie zebrano 15 l i 490 ml tego życiodajnego płynu. Jest to już kolejna tego typu akcja w gminie, tym razem zbierano krew dla nauczycielki z Goleniowa Pani Joanny Piętki- Lewandowskiej.

red.

powiązane – „Błękitna Flaga po raz 10”

Stepnica

Rozbudowa szkoły w Racimierzu

Stepnica. Zakończono rozbudowę SP w Racimierzu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja pod nazwą „Rozbudowa parterowej części budynku Szkoły Podstawowej w Racimierzu” rozpoczęła się w połowie lipca 2020 r. Firma budowlana WALBUD szybko i sprawnie prowadziła prace budowlane, dlatego już 15 grudnia 2020 r. odbył się ich odbiór. Teraz czekamy na oddanie obiektu do użytkowania. Z pewnością, już po feriach zimowych, uczniowie będą mogli korzystać z dobudówki, gdzie znajdują się pomieszczenia na trzy klasopracownie i bibliotekę.

red.

powiązane – „Najdrożej w powiecie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Budżet mocno deficytowy

Stepnica. 15 mln zł deficytu zakłada budżet gminy na rok 2021 uchwalony w miniony czwartek.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Deficyt ma pokryć nadwyżka budżetowa z lat poprzednich – 14,3 mln zl. Wszystko to przy zaplanowanych dochodach na poziomie ok. 25 ml zł i wydatkach ok. 40 mln zł. Na inwestycję gmina planuje wydać prawie 13,5 mln zł.

red.

powiązane – „Gmina bez budżetu”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Najdrożej w powiecie

Stepnica. Od 1 lutego mieszkańcy gminy będą płacili o 7 zł więcej niż dotychczas za odbiór śmieci

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Stawka 27 zł od osoby miesięcznie została wczoraj przegłosowana na sesji rady miejskiej. Oznacza to, że uchwalone teraz stawki w gminie Stepnica, są aktualnie najwyższe w naszym powiecie. Jednak w przyszłym tygodniu propozycję burmistrza takiej samej stawki będą głosowali radni w Maszewie – również z mocą od 1 lutego 2021.

red.

powiązane – „Najdrożej w Stepnicy, najtaniej w Goleniowie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie