Connect with us

Aktualności

Stepnica trzecia w kraju

W sierpniowym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowany został ranking najzamożniejszych samorządów. Na trzecim miejscu wśród gmin wiejskich sklasyfikowana została gmina Stepnica.

Opublikowane

w dniu

To ogromny skok w górę tej gminy, jeszcze w 2007 roku zajmowała dalekie 663 miejsce. O pozycji gmin w rankingu Wspólnoty decydowały dochody na jednego mieszkańca. W gminie Stepnica w 2008 roku była to kwota 7.059,34 zł. W sklasyfikowanej na pierwszym miejscu gminie Kleszczów w woj. łódzkim wskaźnik ten wyniósł 31.659,07 zł, a w drugiej w rankingu gminie Rewal – 10.729,05 zł. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu gmina Stepnica pojawiała się na wysokich pozycjach w rankingach najbardziej zadłużonych gmin (w najgorszym okresie jej łączne zadłużenie było dwukrotnie wyższe od rocznego budżetu). Dzisiaj, dzięki działaniom władz samorządowych, przede wszystkim drastycznego programu oszczędnościowego, gmina wyszła z finansowych tarapatów, zaś w efekcie wygranego z Urzędem Morskim sporu o zaległy podatek, do budżetu wpłynęło w 2008 roku 18 mln zł. W latach następnych budżet gminny będzie zasilany kwotami po około 21 mln zł. Wśród miast powiatowych na 11 miejscu, z dochodem 2.972,45 zł sklasyfikowany został Goleniów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie