Connect with us

Stepnica

Stepnica – lato w teatrze

Stepnica. Dzieje się właśnie 13. już edycja „Lata w Teatrze”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W tym roku lokalny organizator- Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy- zaprosił do wspólnego projektu Stowarzyszenie Plantację Wyobraźni- Mały Dom Kultury z Barlinka. Projekt „MARZYCIELE” trwający od 13 do 26 lipca 2020 roku to dwutygodniowy obóz artystyczny, skupiający wokół siebie młodzież od 13. do 18. roku życia, którym celem jest wspólna praca twórcza.

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prócz możliwości twórczego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież w mniejszych możliwości, nie mających na co dzień dostępu do wielu form życia kulturalnego, program ma również na celu popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z trzech części: konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń obejmujących swym zakresem pedagogikę teatru oraz finalnie spektakle plenerowe dla mieszkańców, będące podsumowaniem pracy uczestników i instruktorów. W tym roku z racji zagrożenia COVID-19 widowiska odbędą się zgodnie z procedurami Sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia. 24 lipca spektakl odbędzie się w Barlinku, dzień później (25. 07) w Stepnicy. Podczas przedstawień obowiązywać będzie ograniczona ilość miejsc (150 osób).

red.

powiązane – „Burmistrz zachęca agitując”

Stepnica

Stepnica będzie szczepiła

Stepnica. Gmina szuka wykonawcy programu szczepień dla 150 osób.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Przedmiotem konkursu ofert jest wybórrealizatora/realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stepnica w wieku 65 lat i więcej na lata 2018-2022”, z zachowaniem założeń w nim określonych. Wysokość środków finansowych przeznaczonych w budżecie Gminy Stepnica na realizację tego programu wynosi w roku 2020: 9300,00 zł. Szacunkowa liczba mieszkańców objęta programem: 150 osób.
Przewidywany termin realizacji programu szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej od dnia podpisania umowy do 13 listopada 2020 r.

red.

powiązane – „Stepnica bez sinic”

Kontynuuj czytanie

Sport

Piasek oczyszczony

Stepnica. W przerwie funkcjonowania kąpieliska w Stepnicy kilkukrotnie czyszczono piasek na plaży.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Polegało to na jego przesianiu. Po raz kolejny na siatkach maszyny przesiewającej piasek pozostały kapsle, niedopałki papierosów tzw. pety oraz patyczki po lodach niestety pozostawione przez plażowiczów.

red.

powiązane – „Stepnica bez sinic”

Kontynuuj czytanie

Sport

Stepnica bez sinic

Stepnica. Dzisiaj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie dopuścił kąpielisko w Stepnicy do użytkowania.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W dniu 05.08.2020 r. została przeprowadzona kontrola stanu sanitarno – higienicznego kąpieliska w Stepnicy. Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Goleniowie nie stwierdzili obecności sinic, które były przyczyną zamknięcia kąpieliska w dniu 28.07.2020 r.
Jak zacheca gmina, kąpielisko w Stepnicy jest bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku. W sezonie 2020 po raz dziesiąty otrzymało prestiżowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Aby otrzymać takie wyróżnienie musi zostać spełniony i zachowany szereg rygorystycznych kryteriów związanych z ochroną środowiska, edukacją, bezpieczeństwem i dostępnością. Teren plaży w Stepnicy to nie tylko możliwość skorzystania z bezpiecznego kąpieliska. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, koszy plażowych, mola spacerowego, placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, małej gastronomii itp.

red.

powiązane – „Kamery na plaży”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie