Connect with us

Stepnica

Stepnica – jutro nadzwyczajna sesja w sprawie pomocy

Stepnica. O zwołanie Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej w celu rozpatrzenia w trybie pilnym dwóch uchwał, zwrócił się do rady burmistrz Wyganowski.

Opublikowane

w dniu

Mają one pozwolić na zastosowanie odpowiednich ulg i zwolnień finansowych dla przedsiębiorców. Sesja została zwołana na dzień 24 kwietnia i odbędzie się w trybie zdalnym, o godzinie 12.00. Koszt tej pomocy dla lokalnych przedsiębiorców wraz z szacowanym przez burmistrza zmniejszeniem wpływów gminy z podatków to ok. 600 tys zł.
Burmistrz tak uzasadnia potrzebę zwołania sesji nadzwyczajnej:

„…stały kontakt z miejscowymi przedsiębiorcami, prowadzącymi przede wszystkim zakłady usługowe na terenie gminy Stepnica, pozwala mi określić jak w trudnej sytuacji finansowej się znajdują. Wiem, że potrzebują większego wsparcia. W celu pomocy miejscowym przedsiębiorcom zwróciłem się z wnioskiem do Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej o zwołanie Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej w celu rozpatrzenia w trybie pilnym dwóch uchwał, które pozwolą mi na zastosowanie odpowiednich ulg i zwolnień finansowych. Sesja została zwołana na dzień 24 kwietnia i odbędzie się w trybie zdalnym, o godzinie 12.00.
Jedna uchwała dotyczy zwolnień od podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.
Druga uchwała wprowadzi zmiany dot. szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania terminu spłaty lub rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Stepnica i jej jednostkom podległym. Tą uchwałą wprowadzimy różne ulgi, które będą mogły być udzielone przedsiębiorcom prowadzącym działalność handlową lub usługową, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Wszystkie wnioski, które wpłyną do naszego urzędu będą rozpatrywane w trybie indywidualnym.

Oczywiście wprowadzenie przedmiotowych ulg będzie miało wpływ na dochody budżetowe gminy, ale jesteśmy na to przygotowani. Zakładamy, że razem z mniejszymi wpływami z podatku PIT i CIT może to być kwota około 600.000 zł. Moim i radnych priorytetem jest utrzymanie firm i pracujących w nich pracowników. Dlatego też naszym zadaniem jest również utrzymanie na niezmienionym poziomie gminnej aktywności inwestycyjnej w celu umożliwienia miejscowym firmom startowania w gminnych przetargach.

Ponadto nasza gmina w ramach pomocy rozdała za darmo swoim mieszkańcom ponad 2000 maseczek wielokrotnego użytku oraz 38 komputerów do zdalnej nauki prowadzonej przez szkoły.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica”

red.

powiązane – „Przetarg na odbiór śmieci”

Stepnica

Rodzinny festyn

Stepnica. W najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają na Festyn Rodzinny.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „W sobotę piknik”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

W sobotę piknik

Stepnica. Już po raz trzeci Stepnica stanie się ekologicznym Centrum Pomorza Zachodniego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to za sprawą organizowanego przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego eko pikniku „Eko przygody z przyrodą nad wodą”. Impreza już w najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 r. w godz. od 12.00 do 17.00 w Amfiteatrze i przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy.
A co na Was czeka w tym roku?

💧 plenerowa gra ekologiczna
💧 zadania i quizy dla całych rodzin
💧 wyławianie skarbów z Zatoki Stepnickiej
💧 warsztaty kreatywne „Wodne inspiracje”
💧 tworzenie ekologicznych pamiątek
💧 atrakcje rowerowe
💧 nagrody dla pierwszych 200 osób, które ukończą grę!
💧 lemoniada dla każdego, kto weźmie własny kubek
💧 pyszne jedzenie do kupienia od lokalnych gospodyń
💧 letnia strefa relaksu nad Zalewem Szczecińskim.

red.

powiązane – „60 milionów sztuk w 16 gatunkach”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Po raz czternasty

Stepnica. Błękitna Flaga po raz kolejny dla plaży w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Błękitna Flaga jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie certyfikatem ekologicznym dedykowanym kąpieliskom i marinom. Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze Błękitne Flagi zostały przyznane dla 5042 kąpielisk, marin z 48 krajów. W Polsce przyznano 43 takie wyróżnienia m.in. to prestiżowe wyróżnienie po raz 14 otrzymała plaża w Stepnicy.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie