Connect with us

Stepnica

Stepnica – granty sołeckie

Stepnica. Gmina otrzymała wsparcie z funduszów wojewódzkich w ramach grantów sołeckich.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dostało je 180 sołectw z naszego województwa, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020” – będą mogły zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego

W ramach grantów sołeckich gmina otrzymała wsparcie dla sołectw:

  • Bogusławie 10 tys zł na budowę siłowni zewnętrznej, którego koszt całkowity to ok. 18.5 tys zł.
  • Czarnocin 10 tys zł na remont muszli koncertowej, którego koszt całkowity to ok. 12,3 tys zł
  • Stepnica 10 tys zł na ogrodzenie pl. zabaw na osiedlu Akacjowym, którego koszt całkowity to ok. 13.2 tys zł.
  • Zielonczyn 10 tys zł na budowę silowni plenerowej, której koszt całkowity to ok. 18,5 tys zł

red.

powiązane – „Remonty boisk”

Stepnica

Nagrodzona rodzina

Stepnica. Rodzina Pani Agnieszki Makowskiej ze Stepnicy została nagrodzona przez marszałka województwa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminna strona, nagrodzona w konkursie plastycznym „Rodzina razem”. Celem konkursu było propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych. Konkurs był odpowiedzią na sytuację rodzin związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronowirusem, gdzie przerwa w pracy w placówkach oświatowych oraz spowodowane tymi okolicznościami wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi, stało się motywem do wymyślania co rusz nowych pomysłów na urozmaicenie tego czasu.

red.

powiązane – „Kariera zakończona”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Nowa siedziba OKW nr 1

Stepnica. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 w Stepnicy w nowym miejscu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stepnicy,
przy ul. Bolesława Krzywoustego 4 (wejście główne),
a nie jak dotychczas w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy.

W lokalu tym głosują mieszkańcy sołectw Stepnica, Bogusławie, Stepniczka, Piaski Małe, Budzień, Widzieńsko z Krokorzycami.

red.

powiązane – „Błękitna Flaga po raz 10.”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Kariera zakończona

Stepnica. W Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy w ubiegły piątek członkini zespołu folklorystycznego „Stepniczanie” – Pani Róża Masłowiec, zakończyła swoją artystyczną pracę twórczą w zespole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do zespołu wstąpiła 16 czerwca 1997r. czyli dokładnie 23 lata temu. Sumiennie przychodziła na próby i uczestniczyła w niezliczonej ilości występów zarówno konkursowych jak i festiwalowych. Niejednokrotnie uświetniała wraz z zespołem uroczystości gminne. Jak sama mówi „ile to ja miejsc zwiedziłam z zespołem”. Uroczystość, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, odbyła się w gronie zespołu i pracowników GOKu. Burmistrz Andrzej Wyganowski wręczył Pani Róży upominek z dedykacją oraz piękny bukiet kwiatów. Różany bukiet, w imieniu pozostałych zgromadzonych wręczył obecny kierownik zespołu – Pan Andrzej Lubczyński. Pracownicy GOK-u przygotowali niewielki słodki poczęstunek oraz upominki związane z pracą Pani Róży.
Bohaterka spotkania nie kryła łez wzruszenia, gdyż wszystkie przygotowania odbywały się w tajemnicy przed nią. Pani Róża przybyła na swoją ostatnią próbę z pysznym ciastem drożdżowym własnego wypieku, gdyż tak zaplanowała się rozstać z zespołem. Podczas uroczystości był czas na miłe wspomnienia i radosne anegdoty dotyczące wyjazdów. Pani Róża obiecała na koniec pomóc w spisywanej przez GOK historii zespołu, która ukaże się w formie książki, a zostanie wydana na 40 lecie „Stepniczan”.

red.

powiązane – „Kotwice dla Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie