Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Start w nowy rok szkolny

1 września, jak co roku, kolejne pokolenia uczniów rozpoczęły nowy rok szkolny. W całym kraju we wszystkich typach szkół (podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe) uczyć się będzie ponad 4,6 mln dzieci i młodzieży oraz 380 tys. osób dorosłych. 210 tys. dzieci, w tym 83 tys. sześciolatków zasiądzie w szkolnych ławkach po raz pierwszy.

Opublikowane

w dniu

W Gminie Goleniów rok szkolny 2016/2017 rozpoczęło w czwartek blisko 4,5 tys. uczniów. Uczyć się będą w 11 szkołach podstawowych, z których 9 prowadzi Gmina Goleniów, 5 gimnazjach (organem prowadzącym dla czterech jest gmina) oraz w Zespole Szkół Specjalnych, Zespole Szkół nr 1 (Liceum Ogólnokształcące i Technikum) oraz w Szkole Muzycznej, prowadzonych przez powiat. Jak nas poinformowano, wszystkie szkoły w czasie wakacji zostały przygotowane do prowadzenia działalności dydaktyczno – wychowawczej, tak pod względem bazy jak i kadry pedagogicznej.

Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych – 1 września 2016
Zimowa przerwa świąteczna – 23 – 31 grudnia 2016
Ferie zimowe – 13 – 26 lutego 2017
Wiosenna przerwa świąteczna – 13 – 18 kwietnia 2017
Egzamin gimnazjalny – kwiecień 2017 (terminy określi Centralna Komisja Egzaminacyjna)
Matura – maj 2017 (terminy określi CKE)
Zakończenie zajęć dydaktycznych – 23 czerwca 2017
Wakacje – od 24 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie