Connect with us

Aktualności

Stanowcze nie i stanowcze tak

Dwugodzinne posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Goleniowie niewiele i pewnie na krótko obniżyło poziom emocji wokół planowanego na czerwiec występu grupy Behemoth na rockowym festiwalu, na terenie należącym do jednej z firm działających w GPP.

Opublikowane

w dniu

 W środowym posiedzeniu prócz radnych wzięła udział grupa zdecydowanych przeciwników Behemotha, reprezentanci motocyklowego stowarzyszenia organizującego festiwal rockowy, burmistrz Robert Krupowicz oraz grupa zainteresowanych mieszkańców.  Sam festiwal chyba u nikogo nie budzi emocji, natomiast przeciwników, deklarujących się otwarcie jako katolicy, ma Behemoth – zespół, któremu zarzuca się propagowanie satanizmu. Wyraźnie było widać, że przeciwnikom festiwalu tak naprawdę chodzi o tę jedną grupę, a samemu festiwalowi dostało się jedynie przy okazji. Dyskusja była bardzo emocjonalna, momentami niemerytoryczna. Zdecydowaną przesadą była próba (nieudana) przepytywania przez panią radną jednego z organizatorów festiwalu na temat jego poglądów religijnych.  Posiedzenie w sprawie festiwalu nic trwałego nie dało. Przeciwnicy jednoznacznie zadeklarowali, że będą robić co się da, by do występu Behemotha, a być może całej dwudniowej imprezy, nie doszło. Organizatorzy nie zamierzają z festiwalu rezygnować, nie biorą też pod uwagę wykreślenia z listy występujących kontrowersyjnego zespołu. Podkreślają, że impreza odbędzie się na prywatnym terenie, z dala od miasta, będzie dostępna wyłącznie dla tych, którzy wykupią bilet – nie ma więc ryzyka obrazy uczuć osób przypadkowo przebywających w pobliżu miejsca koncertu, bo takich tam nie będzie. Burmistrz Robert Krupowicz oświadczył, że w sprawie festiwalu rockowego w GPP zamierza się kierować wyłącznie przepisami prawa; jeśli organizatorzy imprezy spełnią wymagania stawiane imprezom masowym, to otrzymają pozwolenie na jej przeprowadzenie.    Więcej na ten temat w poświątecznym numerze Gazety Goleniowskiej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie