Connect with us

Kultura

Stacja Świadek – kontynuacja

Kultura. Kontynuacja przejmującego projektu „Stacja Świadek”– już w sobotę (6 listopada) o godz. 19.00 w Rampa Kultura i Twierdza Design.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, spektakl „Teatru Brama”, opowiada o migracji społeczności niemieckiej zamieszkującej przedwojenny Gollnow oraz o losach Polaków, przesiedlonych do Goleniowa z terenów wschodnich. Spektakl o ludziach, którzy stracili swój dom i muszą odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości.
Inspiracją do „Stacji Świadek” były wywiady z mieszkańcami Goleniowa, którzy jako pierwsi osiedlili się tu w 1945 r. oraz tymi, których stąd wygnano, ale pamięć o ich dawnej ojczyźnie, jak się okazało, jest wciąż żywa.
Istotnym elementem przedstawienia jest muzyka grana na żywo przez Kapelę Teatru Brama. Utwory wykorzystane w spektaklu, pochodzą ze zbioru nut, odnalezionych przez krewną Albina Mikody – członka Kapeli Bolechowskiej, która działała w gminie w latach 50-tych ubiegłego wieku.
ℹ WSTĘP WOLNY, wejściówki na wydarzenie dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie .

red.

powiązane – „Krzyk” – kolejna nagroda”

Kultura

„Teatr Krzyk” i „Teatr Brama” z dofinansowaniem

Kultura. Festiwal artystyczny „Sztuka Czyni Świat Czułym” i XXIV Goleniowskie Spotkania Teatralne „Bramat” dofinansowane przez urząd marszałkowski.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie Teatr Brama otrzyma na XXIV Goleniowskie Spotkania Teatralne „Bramat” 15 000,00 zł, a Stowarzyszenie Teatr Krzyk na festiwal artystyczny „Sztuka Czyni Świat Czułym” 20 000,00 zł.

W sumie dofinasowano 40 wydarzeń kwotą 650 tys zł.

red.

powiązane – ’URODZINY GOLENIOWA’23′

Kontynuuj czytanie

Kultura

Bardzo Młoda Kultura

Kultura. Goleniowski Dom Kultury w ciagu najbliższych trzech lat będzie pełnił funkcję operatora regionalnego programu Narodowe Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura” w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Przez te trzy lata otrzyma z NCK na ten program po 170 tys zł rocznie – w sumie 510 tys zł. Operatorzy będą zarządzać powierzonymi środkami finansowymi i dbać by w ramach lokalnych partnerstw realizowane były przedsięwzięcia, spełniające założenia i cele BMK w zakresie zwiększania podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze. Program uwzględnia wykorzystywanie metod edukacji kulturowej do animowania zmian społecznych przyczyniając się do kreatywnego, sprawczego i innowacyjnego działania młodzieży, a także kształtowania istotnych społecznie postaw oraz umiejętności: współpracy, zaufania społecznego i odpowiedzialności. Kluczowe w realizacji programu jest założenie, że możliwość podmiotowego uczestnictwa w kulturze jest istotnie związana z tożsamością jednostek i wspólnot lokalnych, ich dobrostanem, gotowością do podejmowania dialogu, budowania więzi i rozwijania kapitału społecznego.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Kultura

URODZINY GOLENIOWA’23

Kultura. Tegoroczne „Urodziny Goleniowa” odbęda się w sobotę 20 maja.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje organizator, czyli GDK, SCENA GŁÓWNA będzie na UL. ZIELONA DROGA (parking), a SCENA ANIMACJI DLA DZIECI – na Plantach.

GWIAZDY TEGOROCZNEJ IMPREZY to : CLEO i Natalia Przybysz

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie