Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

Stacja meteo w SP-3

Goleniów. Od kilku dni mieszkańcy Helenowa mogą ją oglądać na dachu Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, Stowarzyszenie Przyjaciół Goleniowskiej Trójki włączyło się w realizację założeń edukacji ekologicznej w zakresie ochrony powietrza i realizuje obecnie projekt „W dzieciach nadzieja.” Dzięki środkom własnym oraz otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Powiatu Goleniowskiego zrealizowano właśnie zakup i montaż automatycznej stacji meteorologicznej wraz z pomiarem zapylenia powietrza. Od kilku dni mieszkańcy Helenowa mogą ją oglądać na dachu Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie. Z kolej od strony podwórka, przy wiacie w której zlokalizowano salę lekcyjną, zamontowano edukacyjną stację meteorologiczną na potrzeby zajęć z dziećmi.

Dzięki zakupionej stacji meteo mieszkańcy Goleniowa już od września będą mieli dostęp do informacji o podstawowych parametrach pogodowych (temperatura, ciśnienie, prędkość wiatru, opady, wilgotność powietrza) on-line, także z wykorzystaniem telefonu. Stacja dostarczy też rzetelnych informacji na temat jakości powietrza jakim oddychamy. Mieszkańcy będą też mogli za pomocą aplikacji zgłosić pracownikom urzędu znalezione dzikie wysypiska śmieci oraz przekazać informacje o smogu wydobywającym się z komina.

To pierwszy etap realizacji projektu, którego głównym celem jest prowadzenie aktywnej edukacji
w kierunku ochrony powietrza w naszym środowisku. W dalszej części pracownicy szkoły zostaną przeszkoleni w jaki sposób udostępnić dzieciom odczyty do dalszej analizy, tak by w czasie zajęć mogły formułować wnioski na temat zmian pogodowych oraz zanieczyszczeń jakie pojawiają się w powietrzu. Będzie to element uzupełniający dotychczasowe aktywności uczniów w kierunku rozpoznania wpływu zanieczyszczeń powietrza na środowisko i bezpośrednio na nasze zdrowie.
Na stronie szkoły już we wrześniu znajdą się informacje o stanie pogody na dany dzień oraz w jaki sposób pobrać aplikację meteo na telefon.

red.

powiązane – „Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.”

Goleniów

Zespół do spraw osoby

Goleniów. Kobietą, która na początku tego tygodnia zniszczyła zieleń miejską ma się zająć w najbliższy poniedziałek zespół ds. osoby.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak na powiedział dyrektor Zbigniew Łukaszewski, jest powoływany przy Ośrodku Pomocy Społecznej w sprawach wymagających współdziałania wielu instytucji. W tym wypadku spotkają się przedstawiciele m.in. policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i parafii pw. Św. Katarzyny.

Kobieta (patrz zdjęcia), o której mowa od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach. Niekiedy zachowuje się agresywnie – szczególnie werbalnie. Dewastuje też często zieleń miejską. W tym tygodniu jej wyczyny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu i sprawą zajęła się policja. Kobieta trafiła na obserwacje do szpitala, ale już została z niej zwolniona.

Jak nam powiedział prezes PGK Andrzej Cieśliński, dewastacje przypisywane tej kobiecie przekroczyły już wartość 10 tys zł, ale ponieważ PGK działa na zlecenie gminy, samo nie podejmuje działań prawnych – za powstałe szkody połaci gmina.

Z kolei ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny Krzysztof Musiałek przyznaje, że od miesięcy parafia udziela kobiecie doraźnej pomocy – żywnościowej, związanej z zachowaniem higieny oraz zezwalając na pomieszkiwanie w pomieszczeniach parafii. Jednak do stałej pomocy parafia nie jest przygotowana.

Sprawa jak się okazuje jest również od dawna znana OPS. Jednak dyrektor Łukaszewski twierdzi, że nie jest prosta do rozwiązania, bowiem kobieta nie jest ubezwłasnowolniona, a zatem posiada pełnię praw obywatelskich i na wszelką pomoc musi wyrazić zgodę – i konsekwentnie jej nie wyraża. Ze względu na ochronę danych osobowych dyrektor OPS nie bardzo może mówić o szczegółach sprawy.

Więcej na ten temat w rozmowie z dyrektorem OPS, którą opublikujemy w nadchodzący weekend.

red.

powiązane – „Nowy regulamin”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wybrakowana wizytówka miasta

Goleniów. Barni.n .entrum ..ndlowo-usługowe jest w samym centrum Goleniowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak pisze nasz czytelnik „… od miesięcy jak nie lat w samym centrum naszego miasta jest jego wątpliwa wizytówka – to „Barnim Centrum Handlowo-Usługowe”. Brakuje prawie w każdym wyrazie jego nazwy liter i nikt na to nie reaguje, a zdaje się gmina ma w tym centrum swoje udziały…”

Rzeczywiście jak sprawdziliśmy, część lokali w tym centrum należy do gminy, która zarządza nimi poprzez GTBS. Podczas niedawnej rozmowy z nową prezes GTBS zwróciliśmy jej na ten napis uwagę – obiecała się tym zająć.

red.

powiązane – „Dojeżdżam ze Szczecina…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Stanowisko negatywne

Goleniów. Rada miejska w Goleniowie przyjęła wczoraj negatywne stanowisko dotyczące wprowadzonej przez burmistrza reorganizacji formy żywienia w gminnych przedszkolach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, która po wielu miesiącach pierwszy raz odbyła się normalnie, udział wzięło 12. radnych. Negatywne stanowisko wyraziło 8. radnych, 1 radny był za wprowadzanymi zmianami, a 3. wstrzymało się od głosu.
Stanowisko to ma charakter jedynie symboliczny i nie wpływa na decyzje burmistrza w tej sprawie.

red.

powiązane – „Nadzwyczajnie o żywieniu w przedszkolach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie