Connect with us

Goleniów

Stacja meteo w SP-3

Goleniów. Od kilku dni mieszkańcy Helenowa mogą ją oglądać na dachu Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, Stowarzyszenie Przyjaciół Goleniowskiej Trójki włączyło się w realizację założeń edukacji ekologicznej w zakresie ochrony powietrza i realizuje obecnie projekt „W dzieciach nadzieja.” Dzięki środkom własnym oraz otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Powiatu Goleniowskiego zrealizowano właśnie zakup i montaż automatycznej stacji meteorologicznej wraz z pomiarem zapylenia powietrza. Od kilku dni mieszkańcy Helenowa mogą ją oglądać na dachu Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie. Z kolej od strony podwórka, przy wiacie w której zlokalizowano salę lekcyjną, zamontowano edukacyjną stację meteorologiczną na potrzeby zajęć z dziećmi.

Dzięki zakupionej stacji meteo mieszkańcy Goleniowa już od września będą mieli dostęp do informacji o podstawowych parametrach pogodowych (temperatura, ciśnienie, prędkość wiatru, opady, wilgotność powietrza) on-line, także z wykorzystaniem telefonu. Stacja dostarczy też rzetelnych informacji na temat jakości powietrza jakim oddychamy. Mieszkańcy będą też mogli za pomocą aplikacji zgłosić pracownikom urzędu znalezione dzikie wysypiska śmieci oraz przekazać informacje o smogu wydobywającym się z komina.

To pierwszy etap realizacji projektu, którego głównym celem jest prowadzenie aktywnej edukacji
w kierunku ochrony powietrza w naszym środowisku. W dalszej części pracownicy szkoły zostaną przeszkoleni w jaki sposób udostępnić dzieciom odczyty do dalszej analizy, tak by w czasie zajęć mogły formułować wnioski na temat zmian pogodowych oraz zanieczyszczeń jakie pojawiają się w powietrzu. Będzie to element uzupełniający dotychczasowe aktywności uczniów w kierunku rozpoznania wpływu zanieczyszczeń powietrza na środowisko i bezpośrednio na nasze zdrowie.
Na stronie szkoły już we wrześniu znajdą się informacje o stanie pogody na dany dzień oraz w jaki sposób pobrać aplikację meteo na telefon.

red.

powiązane – „Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie