Connect with us

Aktualności

Średniowiecze w Maszewie

MASZEWO. Przekazaniem przez burmistrz Jadwigę Ferensztajn symbolicznych kluczy do bram miasta Markowi Zasiecznemu z Bractwa Rycerskiego Von Massow rozpoczęła się w  piątkowe popołudnie (10 sierpnia) największa maszewska impreza – ŚredniowieCzuj w Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Tegoroczna jest dziesiątą z kolei i połączona została z obchodami 740. rocznicy nadania Maszewu praw miejskich. Wśród gości byli m. innymi przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Maszewem miast Molln i Loitz oraz posłowie Magdalena Kochan i Bartosz Arłukowicz.

W piątek Maszewo w swoje władanie po raz czwarty wzięły Ewy. Ile ich naprawdę było, nie wiadomo, przyjęto bowiem zasadę, że kto włoży koszulkę z napisem „Aktywni jak Ewa są mieszkańcy Maszewa”, ten może się uważać za Ewę. A że rozdawano je za darmo, chętnych nie brakowało. Był tort urodzinowy i historyczny happening pod pomnikiem, a na zakończenie –  fajerwerki.

W czasy średniowiecza, za sprawą przybyłych do Maszewa bractw rycerskich, przeniesiono się dzisiaj. Program obejmuje m. innymi: prezentację bractw rycerskich, spektakl „740 legend z Maszewa i okolic”, turnieje rycerskie i pokazy walk, średniowieczną ucztę i koncert zespołu „Alepak”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie