Connect with us

Aktualności

Sprawdź, nim pójdziesz głosować

Niewielka frekwencja, głosują głównie ludzie starsi i w średnim wieku, niewiele osób młodych. Wielu wyborców nieprzyjemnie zaskoczyła zmiana adresów ich lokali wyborczych. Nie zanotowano dotąd żadnych incydentów.

Opublikowane

w dniu

Jak się okazuje, wiele osób nie wiedziało, że zostały przypisane do innej komisji wyborczej, niż dotąd. Ktoś, kto na przykład głosował wcześniej w SP4, teraz musi iść do GDK. Ludzie dzwonią z pretensjami do rejonowej komisji wyborczej, ale to nie ona wyznaczała obwody wyborcze, zmiana zresztą została dokonana półtora roku temu i była ogłaszana. Pretensje trzeba mieć do siebie.
Frekwencja jest niewielka, zdecydowanie niższa w powiecie od średniej krajowej (a ta o godz. 12 wynosiła nieco ponad 7 procent). Frekwencja w powiecie wyniosła w południe jedynie 4,86%, przy czym największe zainteresowanie wyborami było w gminie Nowogard (5,64%), najmniejsze w Maszewie (2,24%). Goleniów z frekwencją 5,24% był drugi. Członkowie komisji wyborczych mówią, że wyjątkowo małe jest zainteresowanie wyborami ze strony ludzi młodych, stanowią oni niewielką część tych, którzy idą do wyborów. Dominują ludzie w wieku powyżej 40 lat.
Nie ma natomiast żadnych sygnałów o zakłócaniu spokoju wyborów do Parlamentu Europejskiego. Samochód oklejony plakatami wyborczymi wicestarosty Kulinicza nie łamie prawa stojąc przed wejściem do lokalu wyborczegow Przedszkolu nr 2. Naruszeniem przepisów byłaby jazda takim samochodem; dopóki stoi, jest traktowany jak słup ogłoszeniowy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie