Connect with us

Goleniów

Sprawa podwyżki stanie na sesji

Goleniów. Większość radnych postanowiła wczoraj zwrócić projekt uchwały w sprawie podwyżki stawki opłaty za śmieci do burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Taką propozycję przegłosowali radni na wczorajszym posiedzeniu wspólnym komisji rady miejskiej, argumentowaną koniecznością uprzedniego zapoznania się najpierw z wynikami audytu firmy obsługującej w gminie odbiór odpadów komunalnych – czyli PGK. Radni chcieli też najpierw poznać aktualny stan rozmów o przystąpieniu gminy do CZG R-XXI.

Jak nam powiedziała przewodnicząca rady Krystyna Jaworska, wczorajsze głosowanie nie zmienia planowanego porządku obrad najbliższej sesji – znajdzie się w nim propozycja burmistrza podwyżki stawki za odbiór śmieci do 30 zł od osoby miesięcznie. Dopiero na sesji radni będą mogli wiążąco zdecydować, czy projekt tej uchwały procedować, czy wyprowadzić z porządku obrad. Z kolei p.o. burmistrza Henryk Zajko powiedział nam, że przetarg na wykonanie audytu PGK został już przygotowany.

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie