Connect with us

Goleniów

Sprawa nadzwyczajna, a Krupowicz milczy

Goleniów. Na wniosek burmistrza zwołuje się nadzwyczajną sesję rady by uchwalić nadzwyczajną podwyżkę (o 258%!), a ten nic nikomu nie wyjaśnia.

Opublikowane

w dniu

O podwyżce ceny odbioru śmieci próżno szukać w mediach redagowanych osobiście przez Roberta Krupowicza (za pieniądze gminnych podatników, a za pomocą dobrze opłacanych gminnych urzędników oraz finansowanego przez tychże podatników realizatora serwisu „Fakty Goleniów”) czyli: strony na FB „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa”, „Faktów Goleniów” i internetowej stronie gminy. Nic tam nie przeczytamy ani nie zobaczymy o powodach tak dużego wzrostu opłaty za odbiór gminnych śmieci, która dotyczy wszystkich mieszkańców gminy – zarówno facebookowych fanów burmistrza jak i pozostałych. Redaktor Krupowicz dba wyłącznie o tani lans, a nie jak przystało na burmistrza o rzeczowe informowanie o wszystkich sprawach gminy – szczególnie tych trudnych, których nie brakuje. O tych trudnych i niewygodnych mieszkańcy dowiadują się z innych mediów. A redaktor Krupowicz dba tylko o lukrowany piar burmistrza Krupowicza. Dlatego teraz milczy, ale 29 kwietnia tego roku na swoim profilu na FB chwalił się w sprawie śmieci następująco:

„Dziękuję radnym, którzy dzisiaj uchwalili (wprawdzie z dużym opóźnieniem…) pakiet uchwał regulujących zasady prowadzenia gospodarki odpadami. Pozwoli to wreszcie rozpisać przetarg na odbiór odpadów z posesji – pilna sprawa, bo obecna umowa z PGK wygasa w czerwcu.
NA MÓJ WNIOSEK POZOSTAWIONO OBECNĄ STAWKĘ ZA ODBIÓR ODPADÓW SORTOWANYCH, TJ. 12 zł/mc OD OSOBY, nie zmieniamy też sposobu naliczania opłaty, zostawiamy stawkę naliczaną od osoby…”

red.

powiązane – „Podwyżka od 1 października?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie