Connect with us

Goleniów

Sprawa nadzwyczajna, a Krupowicz milczy

Goleniów. Na wniosek burmistrza zwołuje się nadzwyczajną sesję rady by uchwalić nadzwyczajną podwyżkę (o 258%!), a ten nic nikomu nie wyjaśnia.

Opublikowane

w dniu

O podwyżce ceny odbioru śmieci próżno szukać w mediach redagowanych osobiście przez Roberta Krupowicza (za pieniądze gminnych podatników, a za pomocą dobrze opłacanych gminnych urzędników oraz finansowanego przez tychże podatników realizatora serwisu „Fakty Goleniów”) czyli: strony na FB „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa”, „Faktów Goleniów” i internetowej stronie gminy. Nic tam nie przeczytamy ani nie zobaczymy o powodach tak dużego wzrostu opłaty za odbiór gminnych śmieci, która dotyczy wszystkich mieszkańców gminy – zarówno facebookowych fanów burmistrza jak i pozostałych. Redaktor Krupowicz dba wyłącznie o tani lans, a nie jak przystało na burmistrza o rzeczowe informowanie o wszystkich sprawach gminy – szczególnie tych trudnych, których nie brakuje. O tych trudnych i niewygodnych mieszkańcy dowiadują się z innych mediów. A redaktor Krupowicz dba tylko o lukrowany piar burmistrza Krupowicza. Dlatego teraz milczy, ale 29 kwietnia tego roku na swoim profilu na FB chwalił się w sprawie śmieci następująco:

„Dziękuję radnym, którzy dzisiaj uchwalili (wprawdzie z dużym opóźnieniem…) pakiet uchwał regulujących zasady prowadzenia gospodarki odpadami. Pozwoli to wreszcie rozpisać przetarg na odbiór odpadów z posesji – pilna sprawa, bo obecna umowa z PGK wygasa w czerwcu.
NA MÓJ WNIOSEK POZOSTAWIONO OBECNĄ STAWKĘ ZA ODBIÓR ODPADÓW SORTOWANYCH, TJ. 12 zł/mc OD OSOBY, nie zmieniamy też sposobu naliczania opłaty, zostawiamy stawkę naliczaną od osoby…”

red.

powiązane – „Podwyżka od 1 października?”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie