Connect with us

Goleniów

Sprawa nadzwyczajna, a Krupowicz milczy

Goleniów. Na wniosek burmistrza zwołuje się nadzwyczajną sesję rady by uchwalić nadzwyczajną podwyżkę (o 258%!), a ten nic nikomu nie wyjaśnia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

O podwyżce ceny odbioru śmieci próżno szukać w mediach redagowanych osobiście przez Roberta Krupowicza (za pieniądze gminnych podatników, a za pomocą dobrze opłacanych gminnych urzędników oraz finansowanego przez tychże podatników realizatora serwisu „Fakty Goleniów”) czyli: strony na FB „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa”, „Faktów Goleniów” i internetowej stronie gminy. Nic tam nie przeczytamy ani nie zobaczymy o powodach tak dużego wzrostu opłaty za odbiór gminnych śmieci, która dotyczy wszystkich mieszkańców gminy – zarówno facebookowych fanów burmistrza jak i pozostałych. Redaktor Krupowicz dba wyłącznie o tani lans, a nie jak przystało na burmistrza o rzeczowe informowanie o wszystkich sprawach gminy – szczególnie tych trudnych, których nie brakuje. O tych trudnych i niewygodnych mieszkańcy dowiadują się z innych mediów. A redaktor Krupowicz dba tylko o lukrowany piar burmistrza Krupowicza. Dlatego teraz milczy, ale 29 kwietnia tego roku na swoim profilu na FB chwalił się w sprawie śmieci następująco:

„Dziękuję radnym, którzy dzisiaj uchwalili (wprawdzie z dużym opóźnieniem…) pakiet uchwał regulujących zasady prowadzenia gospodarki odpadami. Pozwoli to wreszcie rozpisać przetarg na odbiór odpadów z posesji – pilna sprawa, bo obecna umowa z PGK wygasa w czerwcu.
NA MÓJ WNIOSEK POZOSTAWIONO OBECNĄ STAWKĘ ZA ODBIÓR ODPADÓW SORTOWANYCH, TJ. 12 zł/mc OD OSOBY, nie zmieniamy też sposobu naliczania opłaty, zostawiamy stawkę naliczaną od osoby…”

red.

powiązane – „Podwyżka od 1 października?”

Goleniów

Dziki do odstrzału

Goleniów. W ubiegłym tygodniu w siedzibie UGiM odbyło się spotkanie dotyczące problemów z dzikami na terenie gminy Goleniów, a przede wszystkim częstego pojawiania się tych zwierząt na terenach zabudowanych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W trakcie spotkania ustalono, że na terenie, gdzie występuję największy problem z populacją dzików, zostanie dokonany przez myśliwych odstrzał sanitarny. Odstrzał ten zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa przez Koło Łowieckie „Puszcza”.

Gmina wystosowała apel do mieszkańców o niepozostawianie na terenie swoich nieruchomości oraz w ich najbliższym sąsiedztwie pozostałości skoszonej trawy, opadłych liści, resztek żywności, obierek. Przyciągają one dziką zwierzynę.

Na terenie największego występowania dzików utworzone będą przez osoby uprawnione tzw. nęciska, gdzie będzie wysypywana karma dla zwierząt, celem odciągnięcia ich z terenu zurbanizowanego na tereny naturalne.

W spotkaniu uczestniczyli zastępca burmistrz gminy Goleniów Henryk Zajko, przedstawiciel Koła Łowieckiego „Puszcza” , Powiatowy Lekarz Weterynarii , Komendant Straży Miejskiej w Goleniowie, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Goleniowie, właściciel firmy zajmującej się m.in. odłowem dzikich zwierząt Michał Kudowski.

red.

powiązane – „Dziki w akcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jest nowy krzyż

Goleniów. Od kilku dni przy rondzie Urlicha Schroedera ponownie stoi przydrożny krzyż.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Stary przewrócił się na początku roku. Sprawą zainteresowała się była mieszkanka ul. W. Polskiego pani Kiszko z domu Rachwalska, której rodzice związani byli z postawieniem pierwszego, powojennego krzyża w tym miejscu. Siłami finansowymi i pracą rodziny oraz kilkunastu drobnych ofiarodawców, nowy krzyż stanął w miejscu starego. Jak na powiedział ks. proboszcz Krzysztof Musiałek SChr, gdy tylko będzie przygotowana figurka Chrystusa ukrzyżowanego, krzyż zostanie uroczyście poświęcony.

red.

powiązane – „Krzyż się przewrócił – będzie nowy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wyburzanie rozpoczęte

Goleniów. Rozpoczęło się wyburzanie starego dworca kolejowego w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Najpierw zgruzowany został sąsiedni budynek mieszkalny. W głównym obiekcie dworcowym trwa już bezpośrednie przygotowanie do całkowitego wyburzenia. I tak z krajobrazu miasta zniknie bezpowrotnie przeszklona bryła z lat 70-tych ubiegłego wieku…

red.

powiązane – „Od 2 września dworzec zamknięty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie