Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Spotkanie w sprawie „Pomorzanina”

Nowogard. W miniony wtorek odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli władz miasta, Nowogardzkiego Forum Organizacji Pozarządowych oraz komisji konkursowej z zarządem klubu LKS Pomorzanin Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w trakcie dyskusji reprezentacji Pomorzanina, a przede wszystkim prezesowi Marcinowi Skórniewskiemu, zwracano uwagę na to, że pomimo próśb gminne organy nie mogą zapoznać się z planem finansowo – rzeczowym klubu, a plan naprawczy jest źle przygotowany i zbyt ogólnikowy.

Burmistrz przypomniał, że niedawno Rada Miejska, niezadowolona z sytuacji w klubie, która skutkowała głośną porażką 0:53 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, wstrzymała jego finansowanie, „mrożąc” 100 tys. zł z puli przeznaczonej dla organizacji pozarządowych. Zapowiedział też, że jeśli uda się radnych namówić na zmianę tej decyzji, to rozpisze dodatkowy konkurs na organizację życia sportowego na stadionie.

Teraz działacze klubu mają przekonać do swojej wizji funkcjonowania klubu najpierw radę miejską, a później członków komisji, która oceniać będzie wnioski złożone w konkursie na dofinansowania zadań związanych ze sportową aktywnością mieszkańców gminy Nowogard.

red.

powiązane – „Szpitale w zawieszeniu”

Nowogard

W Nowogardzie też deficyt

Nowogard. Inflacja wpływa na trudną sytuacje finansową gminnego szpitala w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział jego dyrektor Kazimierz Lembas, w tym roku koszty szpitala wzrosyły o ok. 20%, czego nie rekompensuje kontrakt z głównym płatnikiem – NFZ. Ten wzrósł tylko o ok. 1,5%. To powoduje, że rośnie strata szpitala, która za pierwszy kwartał tego roku wynosi ok. 800 tys zł – przy 400 tys. zł straty za rok 2021. Zdaniem dyrektora Lembasa sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań ze strony rządu, bo dotyczy wszystkich szpitali w Polsce, a gmina Nowogard nie jest w stanie poprawic finansów jednostki samodzielnie.

red.

powiązane – „Szpital z deficytem”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

50. urodziny

Nowogard. 50.urodziny świętował 13 maja Nowogardzki Dom Kultury.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, skromna, urodzinowa impreza odbyła się w miniony piątek na Placu Wolności – pełnowymiarowe obchody tej okrągłej rocznicy planowane są na październik. Były między innymi występ młodzieżowej orkiestry dętej oraz urodzinowy tort.

red.

powiązane – „Kto jest burmistrzem w Nowogardzie?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Kto pomoże Ukraińcom?

Nowogard. Pięć organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy, otrzymało w konkursie dotacje na działania w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawarcie umów z ich przedstawicielami nastąpiło 13 maja, a w imieniu burmistrza podpisywał je jego zastępca, Jarosław Hołubowski.

Łączna kwota przeznaczona na realizację działań wyniosła 30 000 zł, a komisja konkursowa po ocenieniu ofert pod względem formalnym i merytorycznym zaproponowała podzielenie je w następujący sposób:

1) Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej – 6.000,00 zł;
2) Towarzystwo Miłośników Ziemi Nowogardzkiej – 3.142,44 zł
3) Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard – 5.751,20 zł
4) Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór w Nowogardzie – 6.000,00 zł
5) Nowogardzkie Forum Organizacji Pozarządowych – 9 106,36 zł.

Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na lekcje języka polskiego dla przebywających obecnie na terenie gminy Nowogard uchodźców, wsparcie materialne dla nich, zajęcia rekreacyjne i edukacyjne dla dzieci, a także zakup artykułów potrzebnych Ukraińcom chorującym na cukrzycę.

red.

powiązane – „Uciążliwości zapachowe”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie