Connect with us

Aktualności

Sporo niejasności

NOWOGARD. Pojawiają się kolejne niejasności, związane z zawartą przez gminę Nowogard umową na obsługę gospodarki wodno-kanalizacyjnej z niemiecką firmą Wasserverband Lausitz Betriebsführung GmbH. Prawnik z Warszawy, który sprawie się przyjrzał, zwraca uwagę, że budzi ona wiele pytań.

Opublikowane

w dniu

Jerzy Owczarek, współpracujący z Kancelarią Prawną Trusiewicz Siwko, budzącą spore kontrowersje sprawę bada od dłuższego czasu, dokładnie studiując procedurę z nią związaną. Uważa bowiem, że to ewenement w skali kraju.

W udostępnionej nam opinii zwraca uwagę między innymi na to, że  bardzo nietypowe postanowienia znaleźć można w umowach o doradztwo zawartymi przez burmistrza Roberta Czaplę z poznańskim Centrum Konsultingu BUSINESS EXPERT. Wskazuje, że odpowiedzialność doradcy za ewentualne błędy została ograniczona do kwoty zaledwie 100 tys. euro. To kwota, w ocenie prawnika, żenująco niska, jeśli uwzględnimy, że wartość księgowa urządzeń wodno-kanalizacyjnych określono na ponad 30 milionów złotych. "Trudno zrozumieć dlaczego burmistrz zgodził się na to, aby doradzała mu firma, która nie bierze odpowiedzialności za skutki swych ewentualnych błędów. Taka umowa raczej nie zabezpieczenia w odpowiedni sposób interesów majątkowych gminy. Kto zapłaci, jeśli doradca popełnił błędy, mieszkańcy ze swoich podatków?", mówi J. Owczarek.

Więcej na ten temat pisać będziemy w kolejnych wydaniach "GG".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie