Connect with us

Goleniów

Spór o dostęp do ścieżki

Goleniów. Chodzi o ścieżkę rowerową wzdłuż jeziora Dąbie.

Opublikowane

w dniu

Jej długość to 22 km i mimo, że jest cały czas w budowie, to rowerzyści od dawna po niej jeżdżą. Trasa przebiega jednak przez teren lubczyńskiej mariny. Jak podaje PR Szczecin, po serii konfliktów zarządzający przystanią OSiR ustawił płot na ścieżce, by uniemożliwić wjazd na teren mariny.

Według radia, rowerzyści przejeżdżali przez marinę z dużymi prędkościami. Mamy wąskie chodniki, dochodziło do niebezpiecznych sytuacji – mówił w interwencyjnej audycji „Czas Reakcji” Andrzej Łukasiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie.

 • W zeszłym roku te konflikty się nasiliły, jeśli chodzi o naszych rezydentów, armatorów, którzy trzymają łódki warte kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okazuje się, że rowerzyści zaczęli jeździć po pomostach, zaglądać na jachty, co jest niedopuszczalne. A zwracanie uwagi często kończy się awanturą – mówił Łukasiak.

Dyrektor Łukasiak dodał w rozmowie, że rozważa zamontowanie furtki. Będzie też apelować, by rowerzyści przeprowadzali swoje jednoślady przez teren mariny. Z kolei Urząd Marszałkowski, który finansuje budowę ścieżki, rozważa budowę rowerowej obwodnicy przystani.

red.

powiązane – „Sezon rozpoczęty wirtualnie”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie