Connect with us

Goleniów

Spór o dostęp do ścieżki

Goleniów. Chodzi o ścieżkę rowerową wzdłuż jeziora Dąbie.

Opublikowane

w dniu

Jej długość to 22 km i mimo, że jest cały czas w budowie, to rowerzyści od dawna po niej jeżdżą. Trasa przebiega jednak przez teren lubczyńskiej mariny. Jak podaje PR Szczecin, po serii konfliktów zarządzający przystanią OSiR ustawił płot na ścieżce, by uniemożliwić wjazd na teren mariny.

Według radia, rowerzyści przejeżdżali przez marinę z dużymi prędkościami. Mamy wąskie chodniki, dochodziło do niebezpiecznych sytuacji – mówił w interwencyjnej audycji „Czas Reakcji” Andrzej Łukasiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie.

  • W zeszłym roku te konflikty się nasiliły, jeśli chodzi o naszych rezydentów, armatorów, którzy trzymają łódki warte kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okazuje się, że rowerzyści zaczęli jeździć po pomostach, zaglądać na jachty, co jest niedopuszczalne. A zwracanie uwagi często kończy się awanturą – mówił Łukasiak.

Dyrektor Łukasiak dodał w rozmowie, że rozważa zamontowanie furtki. Będzie też apelować, by rowerzyści przeprowadzali swoje jednoślady przez teren mariny. Z kolei Urząd Marszałkowski, który finansuje budowę ścieżki, rozważa budowę rowerowej obwodnicy przystani.

red.

powiązane – „Sezon rozpoczęty wirtualnie”

Goleniów

Natowscy żołnierze sadzili las

Goleniów. Wczoraj kwietnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO w Szczecinie postanowili posadzić las.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, okazją było 25 rocznica powołania jednostki. Żołnierze z 18 państw wraz z pracownikami Nadleśnictwa Goleniów posadzili sadzonki buka obok miejsca, w którym ponad 150 lat temu, w roku 1871 posadowiono kamień ku pamięci pokoju frankfurckiego, kończącego wojnę prusko- francuską i posadzonego wtedy świerka, który jest dzisiaj najbardziej okazałym i chronionym, jako pomnik przyrody okazem na terenie nadleśnictwa.

fot. A. Nowak

red.

powiązane – „Piłowanie wałka”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Towarzystwo świętowało

Goleniów. Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło terenowego Goleniów świętowało dzisiaj 20-lecie powstania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, blisko 200 osób spotkało się dzisiaj ZAZ-ie, by z tej okazji świętować i okazać wsparcie dla działalności tego wspaniałego stowarzyszenia.

Gratulacje i słowa uznania padły od wielu osób, w tym od władz gminy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Przed zgromadzonymi wystąpili: Dariusz Olejnik, Łukasz Murach i „Niezapominajki”.

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali: Krystyna Daszuta – prezes goleniowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Jan Machowicz oraz Jan Kowalewski.
Towarzystwo Walki z Kalectwem od lat spełnia ważne cele w naszej gminie, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz prowadząc działania edukacyjne i integracyjne. Dzięki ich zaangażowaniu i oddaniu, wiele osób mogło znaleźć wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Koalicja większościowa

Goleniów. Komitet wyborczy Tomasza Banacha i Koalicja Obywatelska ogłosiły powstanie koalicji w nowej radzie miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Na fb T. Banacha czytamy: „… koalicja złożona z radnych komitetu wyborczego Tomasza Banacha oraz Koalicji Obywatelskiej zdobyła większość w Goleniowskiej Radzie Miejskiej w kadencji 2024 – 2029…”

Oznacza to 11 osobową większość w 21 osobowej radzie związaną ze sobą prawdopodobnie współną umową koalicyjną (jaką i czy sformalizowaną jakimś dokumentem – nie wiadomo) tych ugrupowań w nowej radzie miejskiej – sześcioro radnych z KO i pięcioro radnych z KKW T. Banacha.

Rywalizujący z Banachem o fotel burmistrza w II turze wyborów Krzysztof Sypień wprowadził ze swojego komitetu czworo radnych, PiS również czworo, dwoje weszło do niej z komitetu R. Kuszyńskiego.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie