Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Śpiewanie dla Andrzeja

Już po raz piętnasty odbył się harcerski festiwal Śpiewanie dla Andrzeja. Tym razem jednak śpiewano także dla chorej na białaczkę Wiktorii Kamińskiej.

Opublikowane

w dniu

Festiwal podzielony jest na dwie części. W pierwszej na scenie prezentowane są piosenki o treści zuchowej i harcerskiej, druga część natomiast jest traktowana bardziej na „luzie”. Tegoroczna była poświęcona była poświęcona przebojom z filmów, musicali i seriali.

Najpierw zatem usłyszeć można było w wykonaniu zuchów takie piosenki jak „To zuchy”, czy „Znaczek zucha”. Harcerze natomiast zaśpiewali m.in. piosenki "Cywilizacja", "Jestem harcerzem", "Zostanie tyle gór", "Balladę o dziewczynie, co piła gorące mleko", czy wreszcie bardzo patriotyczną pieśń "Major Ponury", poświęconą Janowi Piwnikowi – dowódcy partyzanckiemu Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i na Nowogródczyźnie.

Drugą część zdominowały przeboje z musicali, filmów i seriali. Usłyszeliśmy zatem piosenkę z musicalu "Metro" oraz piosenki z filmów "Miasto 44", "Mamma Mia", "Hannah Montana", "Intruz", "Zakazane Piosenki", "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Młode Wilki" oraz piosenkę z czołówki serialu "Klan".

Festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Biorą w nim udział drużyny nie tylko z Goleniowa, ale także z bardzo oddalonych od naszego miasta miejscowości. Być może nadejdzie taki czas, że festiwal obejmie swoim zasięgiem całą Zachodniopomorską Chorągiew ZHP.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie