Connect with us

Aktualności

Spęd pod pomnikiem

NOWOGARD. Starzy towarzysze musieli się dziś (5 marca) czuć jak ryby w wodzie. Pod Pomnikiem Braterstwa Broni (z sowietami) odbyła się masówka jak za komuny. Nawet frazesy leciały te same: o wdzięczności dla wyzwolicieli i o „powrocie Ziemi Nowogardzkiej do macierzy piastowskiej”.

Opublikowane

w dniu

 Scenariusz klasyczny. Spędza się dzieci, młodzież i delegacje z zakładów pracy, do kompletu władze, działacze i bardziej uświadomiony politycznie element. Dzieci i młodzież, pilnowane (by nie zwiały) przez nauczycieli, przystrojone szarfami i objuczone sztandarami składają pod pomnikiem wieńce i kwiaty. Potem to samo robią delegaci z zakładów pracy, aktyw partyjny i związkowy, no i oczywiście delegacja lokalnych władz. Spicz wygłosił wiceburmistrz Kolibski (SLD). Mowę walnął awangardową. Plótł propagandowe bzdury z czasów Gomułki o powrocie do macierzy piastowskiej i o wdzięczności, którą – zdaniem działacza SLD – lud nowogardzki winien jest wyzwolicielom. Jeśli dobrze rozumiemy słowny przekaz pana wiceburmistrza, nowogardzianie winni są coś również i daltonistom. Chyba tylko w ten sposób da się zinterpretować tajemnicze zdanie o ludziach, „którzy często nie znali barw i znaczenia swego marszu do wolności dla nowej innej Polski”. Panu wice, gdy mówił o "innej Polsce", chodziło pewnie o tzw. Polskę Ludową, za którą najwyraźniej tęsknota go skręca. Pełen tekst wypowiedzi pana Kolibskiego oraz obfita galeria zdjęć z podpomnikowej imprezki znajdują się tu: nowogard.pl/index.php/18-aktualnosci/2115-70-rocznica-panstwowosci-polskiej-w-nowogardzie

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie