Connect with us

Aktualności

Sobota – koncertowo

Świetny koncert Kasi Kowalskiej, poprzedzony występem Łez oraz Asi Stanuch wspartej przez Jarka Chilkiewicza – to część muzyczna Urodzin Goleniowa. Imprezy udanej, bo sprzyjała jej pogoda, a dzięki niej i liczba uczestników.

Opublikowane

w dniu

 Tuż przed godziną 17 zza chmur wyszło słońce, zagrała orkiestra Wood & Brass Band, burmistrz Robert Krupowicz zaprosił do wspólnej zabawy, a przed namiotem firmy Asprod ustawiła się długa kolejka chętnych na kawałek tortu urodzinowego (80 kilo, starczyło dla prawie wszystkich). Tort kroiły panie z Asprodu, podawali burmistrz, obaj jego zastępcy i przewodniczący rady.  Wokół placu na Plantach rozstawione były liczne stoiska handlowe, było spore wesołe miasteczko. W tym roku pojawił się namiot katolickiego punktu ewangelizacyjnego – na brak zainteresowania na pewno w nim nie narzekano. Niedzielna część Urodzin Goleniowa ma charakter sportowy i powiązana jest z 70. rocznicą istnienia MKS Ina – dlatego odbywać się będzie na stadionie.  Przypominamy, że przed godz. 18 warto zajrzeć do miejskiej biblioteki: odbędzie się w niej spotkanie z Robertem Więckiewiczem, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych współczesnych aktorów.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie