Connect with us

Aktualności

Sobota – koncertowo

Świetny koncert Kasi Kowalskiej, poprzedzony występem Łez oraz Asi Stanuch wspartej przez Jarka Chilkiewicza – to część muzyczna Urodzin Goleniowa. Imprezy udanej, bo sprzyjała jej pogoda, a dzięki niej i liczba uczestników.

Opublikowane

w dniu

 Tuż przed godziną 17 zza chmur wyszło słońce, zagrała orkiestra Wood & Brass Band, burmistrz Robert Krupowicz zaprosił do wspólnej zabawy, a przed namiotem firmy Asprod ustawiła się długa kolejka chętnych na kawałek tortu urodzinowego (80 kilo, starczyło dla prawie wszystkich). Tort kroiły panie z Asprodu, podawali burmistrz, obaj jego zastępcy i przewodniczący rady.  Wokół placu na Plantach rozstawione były liczne stoiska handlowe, było spore wesołe miasteczko. W tym roku pojawił się namiot katolickiego punktu ewangelizacyjnego – na brak zainteresowania na pewno w nim nie narzekano. Niedzielna część Urodzin Goleniowa ma charakter sportowy i powiązana jest z 70. rocznicą istnienia MKS Ina – dlatego odbywać się będzie na stadionie.  Przypominamy, że przed godz. 18 warto zajrzeć do miejskiej biblioteki: odbędzie się w niej spotkanie z Robertem Więckiewiczem, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych współczesnych aktorów.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie