Connect with us

Aktualności

Smród jest wygodnym usprawiedliwieniem

Z doktorem Zbigniewem Łukaszewskim, dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleniowie, rozmawiamy o ludziach bezdomnych, brudnych, śmierdzących w naszym mieście.

Opublikowane

w dniu

– Ci ludzie mają swoje prawa tak jak każdy z nas i jeżeli przestrzegają prawo, to my nie możemy ich do niczego zmusić. Przypomnę cztery podstawowe wartości, w oparciu o które taka instytucja jak kierowany przeze mnie OPS funkcjonuje. Pierwsza to wolność wyboru – każdy ma prawo żyć tak jak chce i ponosić tego skutki, byleby było to zgodne z prawem i nie zakłócało życia innym. Druga to poszanowanie godności ludzkiej – my nie możemy nikogo uszczęśliwiać na siłę, jeżeli on tego nie chce. Z tym, po trzecie, jest związane prawo do samostanowienia. Jeżeli ktoś sobie postanowił, że bezdomność i pijaństwo to jego sposób na życie, to trudno, trzeba to uszanować. My możemy się na to nie godzić, może to nam przeszkadzać, ale jeżeli to nie narusza prawa, nic nie poradzimy. Czwarte to prawo równości. Traktujemy te osoby tak samo jak każdego innego obywatela – mówi Z. Łukaszewski.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie