Connect with us

Aktualności

Smolt z Okoniem

17 września na jeziorze Budzieszowskim odbyły się pierwsze zawody spławikowe o Puchar Centrum Wędkarskiego „OKOŃ” w Goleniowie. Głównym organizatorem imprezy byli Joanna i Grzegorz Działkowscy, właściciele sklepu, a zawody odbyły się pod patronatem lokalnego koła wędkarskiego „Smolt”.

Opublikowane

w dniu

Przed zawodami organizator przy wsparciu ochotników przygotował 50 wygodnych stanowisk dla zawodników, wycinając trzcinę, gałęzie i sprzątając śmieci z brzegów jeziora. W niedzielę o 7 rano stawiło się na nich 50 zawodników, wędkarskie zmagania trwały cztery godziny, a choć pogoda tego dnia dopisała, ryby niechętnie "współpracowały". Dominowały płocie, krąpie i niewielki leszcz (łowiono także certę, licznie występująca w tym jeziorze, jednak nie uznawaną w klasyfikacji zawodów).

Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Kałucki z wynikiem 5150 punktów, drugie miejsce zajął syn Pana Krzystofa, Serweryn Kałucki z wynikiem 3670 punktów, a na najniższym stopniu podium uplasował się Rafał Witek z wynikiem 3460 punktów. Na zakończenie zawodników czekał ciepły posiłek, a także losowanie sprzętu wędkarskiego, ufundowanego przez Centrum Wędkarskie „Okoń” i sponsorów, nagrodę otrzymał każdy uczestnik. Zawody stanowiły także doskonałą okazję do spotkania i rozmowy o możliwościach poprawy stanu wód gminy Goleniów tak, aby mogły służyć zarówno wędkarzom, jak i innym użytkownikom.

Imprezę wsparli liczni sponsorzy, w tym tak rozpoznawalni producenci sprzętu wędkarskiego jak Robinson, Dragon, Konger, Zebco, Mikado i MatchPRO. Podziękowania należą się również GS „SCH” w Goleniowie oraz FARMER Kliniska za wsparcie w przygotowaniu posiłku dla wędkarzy.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie