Connect with us

Aktualności

Smoleński spisek i Samospalenie

Ciekawe, że sobotni spektakl „Spisek smoleński”, którego prezentacja w paru miastach związana była z protestami środowisk prawicowych, w Goleniowie nie wywołał takich reakcji. Przedstawienie kontrowersyjne, sala pełna, ale było spokojnie.

Opublikowane

w dniu

 „Spisek smoleński” po raz pierwszy pokazano w Poznaniu półtora roku temu. Od początku spektakl budzi duże emocje, bo temat znany, poglądy o nim spolaryzowane, a i zadymki politycznej wokół Smoleńska sporo od pięciu lat. Autor nie łagodzi, wręcz dolewa oliwy do ognia, robi to świadomie. Przekonanych do teorii zamachu od niej nie odwiedzie, wyznawców wersji oficjalnej (tylko jaka ona naprawdę jest?) też nie skłoni do zmiany zdania. Rzecz jest więc manifestacją osobistych poglądów autora tekstu, być może również grających w spektaklu aktorów. I dla gry aktorskiej – naprawdę profesjonalnej – na pewno warto było „Spisek” obejrzeć.

A zaraz po „Spisku smoleńskim” monodram „Samospalenie” w wykonaniu Przemysława Bluszcza – wiwisekcja duszy esbeka, chciałoby się powiedzieć „byłego”, ale przecież esbekiem się jest do końca życia, więc lepiej napisać „emerytowanego”. Wiarygodny portret odrażającej postaci zaplątanej w historię. I tu również świetne, profesjonalne aktorstwo. Warto było być.

Oba przedstawienia pokazano oczywiście w ramach trwającego do niedzieli "Bramatu".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie