Connect with us

Aktualności

Śmiertelne potrącenie w Budnie

Około 6.30 w pobliżu przystanku autobusowego w Budnie doszło do potrącenia mężczyzny wysiadającego z busa. Zginął na miejscu.

Opublikowane

w dniu

Wypadek wydarzył się, kiedy na dworze było jeszcze szaro. Mężczyzna został potrącony przez samochód, który akurat przejeżdżał koło przystanku autobusowego. Zmarły był mieszkańcem Budna. Samochód, który go potrącił, należał do jednej z goleniowskich firm budowlanych.

Rok temu w Budnie wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Zdjęto tablice wyznaczające na drodze Goleniów-Maszewo "strefę zabudowaną", podniesiono dopuszczalną prędkość z 50 do 90 km/h, jedynie w rejonie przystanku autobusowego wprowadzono ograniczenie do 70 km/h. Zmiana ucieszyła kierowców, została jednak źle przyjęta przez mieszkańców części wsi leżącej wzdłuż wspomnianej drogi. Zmiany zostały wprowadzone po remoncie drogi, na wniosek jej właściciela – Zarządu Dróg Wojewódzkich. Goleniowscy policjanci byli niemile zaskoczeni nową organizacją ruchu, ten odcinek drogi uznawany jest za bardzo niebezpieczny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie