Connect with us

Aktualności

Śmieciowe kontrole ruszyły

W miniony poniedziałek pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przeprowadzili pierwszą „śmieciową” kontrolę, sprawdzając czy mieszkańcy Goleniowa, zgodnie z tym co deklarują, sortują w swoich domostwach śmieci.

Opublikowane

w dniu

Na pierwszy ogień poszła największa administracja mieszkaniowa, czyli SM "Osada". W poniedziałek na plac wysypano zawartość siedmiu dużych kontenerów, ustawionych na jej terenie, i przyjrzano się temu, co rzeczywiście do nich trafia.

Na oficjalny protokół trzeba będzie jeszcze poczekać, ale wiadomo, że ta "wizja lokalna" nie wypadła szczególnie korzystnie. Oficjalnie bowiem lokatorzy SM Osada odpady sortują (spółdzielnia w imieniu wszystkich składa jedną deklarację), faktycznie – jak ocenia wiceburmistrz Henryk Zajko – przynajmniej połowę tego, co wrzucają do kontenerów, stanowią śmieci zmieszane.

Na razie kary nie będą z tego tytułu nakładane, duże administracje mieszkaniowe spodziewać się jednak muszą mniej oficjalnej "żółtej kartki". I albo wkrótce same będą korygować swoje deklaracje, albo liczyć się muszą z tym, że na drodze administracyjnej regulować to będzie gmina.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie