Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Śmieciowe komplikacje

Znaczne podwyżki opłat za odbiór śmieci przewiduje przygotowany przez władze Goleniowa projekt uchwały w tej sprawie. Radni się jednak z jego zapisami nie zgadzają i sugerują, że wprowadzone powinny do niego zostać istotne zmiany.

Opublikowane

w dniu

O jakie zmiany chodzi? To na razie nie jest jasne. Pewne jest natomiast to, że dokument podpisany przez burmistrz Roberta Krupowicza przewiduje, że od 1 stycznia trzeba by zapłacić 24 zł od osoby miesięcznie za odpady sortowane, a jeśli ktoś tego nie będzie robił, obciążony zostanie dwukrotnie wyższym rachunkiem (48 zł). Zmiana to niebagatelna, bo obecnie osoby segregujące śmieci płacą 12 zł miesięcznie.
– O tak znacznym wzroście decydują nowe regulacje dotyczące gospodarki odpadami, do których po prostu musimy się dostosować – tłumaczy skarbnik gminy Mirosław Guzikiewicz. – W naszym przypadku system i tak od kilku lat generuje straty i mamy nadzieję, że nie będą się one powiększać i wreszcie będzie się to bilansować.
Projektem uchwały radni mieli zająć się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 27 listopada, nie wiadomo jednak, czy tak się stanie. Radni podczas komisji nie zgodzili się bowiem na wprowadzenie tak znacznych podwyżek i „zwrócili” projekt uchwały burmistrzowi. Ich uwagi nie dotyczyły zresztą jedynie zaproponowanych stawek, ale też metody naliczania opłat. To akurat dość zaskakujące, bo niedawno… sami ustalili, że powinniśmy płaćić „od osoby”, a nie jak wcześniej sugerowały władze gminy „od wody”.
Co z tym fantem dalej? Na razie nie bardzo wiadomo, wkrótce prawdopodobnie odbędzie się w tej sprawie kolejne, nadzwyczajne posiedzenie komisji. Warto dodać, że o rosnącym deficycie gminnego systemu gospodarowania odpadami słychać od przynajmniej 2016 roku, radni na zajęcie się tym problemem mieli więc cztery lata. Dotąd, mówiąc kolokwialnie, głównie zamiatali go pod dywan.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie