Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Śmieciowa kra rośnie

Coraz większym obciążeniem staje się dla gminy Goleniów gospodarka odpadami komunalnymi. System od dłuższego czasu się nie bilansuje i przynosi coraz większe straty.

Opublikowane

w dniu

Stawki, które każdy mieszkaniec Goleniowa i okolic musi ujścić za odbiór jego śmieci przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, obniżone zostały z początkiem 2014 roku (najprościej rzecz ujmując – o 2 zł). Wtedy chwalono się finansową "górką", z upływem czasu okazuje się jednak, że być może nie była to najszczęśliwsza decyzja. Nadwyżka z opłat szybko bowiem zniknęła, zaczął za to narastać deficyt. Obecnie sięga on grubo ponad 1 mln zł i – jak obrazowo określił to burmistrz Robert Krupowicz – narasta jak kra, którą pcha przed sobą lodołamacz.

– Na razie nie mówimy o podniesieniu stawek, ale konieczne jest wprowadzenie mechanizmów ograniczających ilość odbieranych przez PGK odpadów zielonych – mówi burmistrz. – Sytuacja czasami naprawdę wygląda groteskowo, bo szczególnie na obszarach wiejskich wystawiane są całe sterty worków ze skoszoną trawą i innymi resztkami roślinnymi. Tyle, że kiedyś już zwracaliśmy na to uwagę, ale radni mają inny pogląd na ten temat.

W najbliższym wydaniu "Gazety Goleniowskiej" przeczytać będzie można obszerną rozmowę na ten temat z wiceburmistrzem gminy, Henrykiem Zajką.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie