Connect with us

Aktualności

Śmieci – zmieszane, niesegregowane?

Z Henrykiem Zajko, zastępcą burmistrza Goleniowa, rozmawiamy o gospodarce odpadami komunalnymi w gminie.

Opublikowane

w dniu

"To, co jest wyselekcjonowane przez mieszkańców, przez PGK jest w takiej formie odstawiane do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Ideą ustawodawcy było wyselekcjonowanie tych odpadów, które można zagospodarować. Temu miała sprzyjać niższa stawka za odbiór śmieci posegregowanych. Powołano RIPOK-i, do których trafiają wszystkie śmieci – i zmieszanie, i posegregowane. I te zmieszane też są tam segregowane na frakcje. Tak więc praktycznie na wysypisko trafia tylko odpad, z którego już nic nie można odzyskać. W regionie szczecińskim jest 5 takich RIPOKów: dwa w Szczecinie, w Policach, Myśliborzu i Stargardzie. Na uruchomienie czeka wielka spalarnia w Szczecinie, która będzie szóstym RIPOK-iem. Sąsiedni region obejmowany przez R-XXI ma tylko zakład w Słajsinie i brak konkurencji. My tę konkurencję mamy i mamy wybór", mówi H. Zajko.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie