Connect with us

Aktualności

Śmieci – miał być nowy regulamin

Na sesji rady miejskiej w dniu 27 listopada radni nie przyjęli nowego brzmienie regulaminu utrzymania i porządku na terenie gminy Goleniów. Nie uchwalili też, czy będziemy za śmieci płacić od osoby i ile. Odrzucili również projekt uchwał podwyższającej podatki od nieruchomości.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Nas początku sesji radny Mituła zgłosił wniosek o wycofanie z porządku obrad wszystkich projektów uchwał związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi odpadów komunalnych, zaproponowanych przez burmistrza. Radni większością głosów poparli wniosek radnego Mituły i   projekty tych uchwał nie były na sesji rozpatrywane.

Proponowane przez burmistrza uchwały przewidywały m.in. zmiany w w/w regulaminie wymuszone lipcowa nowelizacją ustawy  o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. A regulamin ten zakładał jakie frakcje i w jakich pojemnikach lub workach będziemy musieli gromadzić od 1 stycznia 2020. I tak papier – w pojemniku/worku niebieskim, w żółtym – metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, w zielonym – szkło, w brązowym – bioodpady, w czarnym – odpady zmieszane, niesegregowane. Opłata za odbiór śmieci ma być według burmistrza liczona od osoby i wzrosnąć do 24 zł miesięcznie, a kara za niesegregowanie śmieci ma wynieść 48 zł od osoby miesięcznie. Teraz wszystkie wycofane z porządku obrad projekty uchwał wrócą do komisji.

l.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Jak przychodnia „Polmed”radzi sobie w czasie zarazy.

Goleniów. Bogusław Pilawa, szef goleniowskiego „POLMEDU”, największej przychodni POZ w powiecie, mówi o jej funkcjonowaniu w okresie różnych obostrzeń.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Dowiadujemy się jak i dlaczego zmieniła się obsługa pacjentów w „POLMEDZIE”, jakie są teraz zasady rejestracji i kontaktu z lekarzami. Pilawa mówi też szczerze co myśli o pandemii i wirusie, oraz o przymusowym kierowaniu lekarzy do pracy. Ocenia połączenie goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Medycy skierowani do pracy

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Wiceburmistrz, który jest teraz burmistrzem

Goleniów. Henryk Zajko od miesiąca jest de facto burmistrzem i będzie nim co najmniej do 21 października.

Avatar

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami mówi o zdrowiu Roberta Krupowicza i perspektywach jego powrotu po rekonwalescencji do pracy oraz jak długa nieobecność burmistrza wpływa na zarządzanie gminą. Zajko informuje też o przygotowaniu gminy do wzrostu zagrożenie epidemiologicznego na jej terenie, perspektywach wejścia gminy do związku R-XXI i związanej z tym ewentualności budowy spalarni, podwyżce ceny za śmieci oraz bieżącym stanie gminy. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „O kryzysie śmieciowym i politycznym w gminie

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa

Goleniów. Za tydzień o poranku, ulicami Goleniowa przejdą mężczyźni z różańcami w rękach w pierwszym „Męskim Różańcu”.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ks. Rafał J. Sorkowicz Schr z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego pierwszy, dlaczego męski i wreszcie dlaczego różaniec i to odmawiany na ulicach miasta w sobotni poranek 3 października.

red.

powiązane – „Całonocna adoracja

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie