Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Śmieci – miał być nowy regulamin

Na sesji rady miejskiej w dniu 27 listopada radni nie przyjęli nowego brzmienie regulaminu utrzymania i porządku na terenie gminy Goleniów. Nie uchwalili też, czy będziemy za śmieci płacić od osoby i ile. Odrzucili również projekt uchwał podwyższającej podatki od nieruchomości.

Opublikowane

w dniu

Nas początku sesji radny Mituła zgłosił wniosek o wycofanie z porządku obrad wszystkich projektów uchwał związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi odpadów komunalnych, zaproponowanych przez burmistrza. Radni większością głosów poparli wniosek radnego Mituły i   projekty tych uchwał nie były na sesji rozpatrywane.

Proponowane przez burmistrza uchwały przewidywały m.in. zmiany w w/w regulaminie wymuszone lipcowa nowelizacją ustawy  o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. A regulamin ten zakładał jakie frakcje i w jakich pojemnikach lub workach będziemy musieli gromadzić od 1 stycznia 2020. I tak papier – w pojemniku/worku niebieskim, w żółtym – metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, w zielonym – szkło, w brązowym – bioodpady, w czarnym – odpady zmieszane, niesegregowane. Opłata za odbiór śmieci ma być według burmistrza liczona od osoby i wzrosnąć do 24 zł miesięcznie, a kara za niesegregowanie śmieci ma wynieść 48 zł od osoby miesięcznie. Teraz wszystkie wycofane z porządku obrad projekty uchwał wrócą do komisji.

l.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie