Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

Śmieci drożej

Rada Miejska podniosła opłaty za wywóz śmieci.

Opublikowane

w dniu

Głosowanie w sprawie podwyżki opłat za wywóz odpadów komunalnych  jednomyślne nie było, bo i podwyżka spora. Od 1 września mieszkańcy gminy zapłacą 16 zł od mieszkańca za wywóz odpadów posegregowanych i 32 zł za odpady zmieszane.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

Bitwa siedmiu kół

Maszewo. 2 lipca 2022 r. w Radzanku, zorganizowano Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy udziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz gmina Maszewo i Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie.

Do rywalizacji w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów 2022 przystąpiło w sumie 7 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu goleniowskiego, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu goleniowskiego.

Według jury najlepszą potrawą był ,,Bigos z leśną nutą’’ przygotowany przez KGW w Nastazinie. Drugie miejsce zajęło KGW Jurandowo za ,,Jurandowski tort’’, natomiast trzecie miejsce przypadło KGW „Radzanianki”, które przyrządziło sandacza w śmietanie.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne w postaci bonów w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

red.

powiązane – „Wkrótce otwarcie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Wkrótce otwarcie

Maszewo. W lutym br. rozpoczęto inwestycję przygotowującą siedzibę tworzonego właśnie Klubu „Senior+”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Nna klub został zaadaptowany obiekt, potocznie nazywany stolarnią, zlokalizowany przy ulicy Jedności Narodowej 44a w Maszewie. Budynek został dostosowany do potrzeb seniorów w szczególności z niepełnosprawnościami.

Klub „Senior+” jest inwestycją od dawna wyczekiwaną przez samych Seniorów, jak i ich rodziny. Zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrasta rokrocznie, zwiększa się liczba osób zależnych. Klub przyczyni się do aktywizacji Seniorów i ich pełnoprawny udział w życiu społecznym.

11 lipca br. rozpocznie się nabór uczestników do Klubu „Senior+”, którego rozpoczęcie działalności planowane jest na 1 września br.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025. Edycja 2021. Gmina na ten cel uzyskała dofinansowanie w wysokości 160 tys. złotych.

red.

powiązane – „Granty dla Dębic i Radzanka”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Piknik w Radzanku

Maszewo. W jutrzejszą sobotę w Radzanku urządzają Piknik.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Mistrzowie szkółek”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie